Termomodernizacja budynku przychodni w Zapolicach
Gmina Zapolice podpisała umowę na realizację kolejnego zadania inwestycyjnego. Chodzi o "Termomodernizację budynku użyteczności publicznej w Zapolicach, ul. Spacerowa 4A", w którym działa przechodnia lekarska. Inwestycja ma być zrealizowana w tym roku.
Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje w szczególności:
- ocieplenie przegród pionowych i poziomych budynku
- docieplenie stropodachu
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej
- montaż pompy ciepła oraz modernizację instalacji centralnego ogrzewania
- montaż instalacji fotowoltaicznej
- wymianę oświetlenia na energooszczędne
Umowa na termomodernizację budynku została podpisana 7 maja przez wójta Gminy Zapolice Witolda Oleszczyka oraz wykonawcę inwestycji - firmę SPID-BUD Tomasz Szumicki z Sieradza.
Wartość robót budowlanych: 2 381 965,49 zł
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.
Planowany termin zakończenia zadania to IV kwartał 2026 r.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.

Komentarze