Przebudowa rowów w Zduńskiej Woli nabiera tempa
Prace będą kosztować 4,5 mln zł, a po zakończeniu budowy zakończy się problem podtapiania na osiedlu Nowe Miasto oraz części osiedla Karsznice, którędy przebiegają odbudowywane rowy melioracyjne. W Zduńskiej Woli trwa inwestycja dofinansowana z unijnych funduszy.
Zduńska Wola inwestuje w rowy melioracyjne na osiedlach Nowe Miasto i Karsznice i korzysta z unijnych funduszy. Dofinansowanie to 3 825 261,52 zł. Projekt pod nazwą "Odbudowa rowów melioracyjnych odwadniających miasto Zduńska Wola" ma wartość 4 500 307,67 zł. Dofinansowanie projektu pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego na lata 2021 - 2027, Działanie FELD.02.21 - Dostosowanie do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom.
Teren objęty inwestycją to dwie zlewnie wód opadowych. Jedna z ujściem przy skrzyżowaniu ulic Karsznickiej i Spółdzielczej, druga przy skrzyżowaniu ulic Karsznickiej i Leśmiana. Rowy łączą się w system.
Przebudowa obejmuje aż 4,6 km rowów. To cieki prowadzące od zbiornika retencyjnego wybudowanego przy ulicy Jodłowej aż do ulicy Karsznickiej. Odprowadzanie wód opadowych z terenu osiedla Nowe Miasto oraz Karsznice odbywa się rowami wzdłuż ulicy Zielnej i dalej do ulicy Piotra Skargi do zlewni przy skrzyżowaniu ulic Karsznickiej i Spółdzielczej. Obecnie prace trwają między innymi przy ulicy Zielnej oraz wzdłuż ulicy Spółdzielczej.
Wzdłuż istniejących rowów wykarczowano krzewy i wycięto drzewa. Koryta zostały wyprofilowane i pogłębione. Skarpy na całej długości są umacniane płytami ażurowymi ułożonymi na geowłókninie. Dno rowów zostało utwardzone przy pomocy prefabrykowanych koryt betonowych. W kilku lokalizacjach, m.in. przy ulicy Zielnej oraz Piotra Skargi rowy otwarte zostały zastąpione kanałami zamkniętymi z rur o dużej średnicy. Wykonane zostały także nowe przepusty.
Roboty prowadzi firma Żwir-Trans Drogi. Termin zakończenia prac to jesień 2027 roku.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Komentarze