Święto muzyki reggae - Marleyki
W Zduńskiej Woli z głośników wybrzmią roots reggae, dancehall, jungle, dubstep. Marleyki to cykliczna impreza organizowana w rocznicę śmierci ikony muzyki reggae - Boba Marleya.
W tym roku na scenie w Kameralnej zagrają weterani polskiej sceny Transmisja oraz reprezentujący Trójmiasto zespół Sekatory. Lokalne wsparcie to Korzenie FM.
Transmisja
Zespół powstały w 1994 roku na warszawskim Grochowie. Szybko zyskał sławę i status grupy legendarnej. Muzycznie to fuzja reggae, funku i raggamuffin, a zespół uznawany jest za pionierów stylu. Transmisja zagrała mnóstwo koncertów w całej Polsce, była gwiazdą festiwalu Reggaeland i Opener, koncertowała także w Danii, gdzie zespół odbył również studyjną sesję muzyczną. Utwór "W skaryszewskim parku" doczekał się teledysku w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Grupa ma na koncie 3 albumy, a ostatnio ukazała się winylowa wersja pierwszej płyty. Nagrania Transmisji można również znaleźć na składankach Machina, Muzyka Przeciw Rasizmowi.Grupa stała się punktem wyjścia dla takich składów jak Sedativa, Cinq G czy Vavamuffin, który gra cover Transmisji - "Paramonow".
SEKATORY aka Old School City Rockers
Trójmiejski riddimband tworzony przez muzyków udzielających się w takich projektach jak Enchantia, drewnofromlas, Dża Dża Dziady, Pandadread Sound System, KONKRETbanda, Joyufl Heart, Roots Dub Trio, Kryzys, Daltonists, Nędza i wielu innych: Pablo Bigsky - klawisze, bratrat - dub, King Scoobie - voc, Tomek Hinzu - perkusja, senor orz - bas. Od 2025 roku zespół na scenie i w studio regularnie wspiera pabianicki toaster - Mic Liper. Na początku 2025 roku z regularnego składu odszedł wokalista Bolo Banton, z którym zespół koncertował i nagrywał od 2022 roku. Założeniem zespołu od początku istnienia jest zabawa brzmieniem, rytmem, słowem i melodią jamajskich i brytyjskich klasyków muzyki reggae oraz inspirowanych nimi własnych kompozycji, tworzonych przede wszystkim w sprzyjających warunkach towarzyskich.
Marleyki w sali kameralnej MDK Ratusz w piątek, 8 maja, godz. 19:30, otwarcie drzwi, wstęp wolny.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
