Młodzi Mówcy podbili Jeziorsko
Pytania o to, czy literatura może być drogowskazem, a bohaterowie lektur wzorami dla współczesnej młodzieży, doczekały się błyskotliwych odpowiedzi. W sali Domu Ludowego w Jeziorsku odbył się I Gminny Przegląd Pięknego Mówienia "Młodzi Mówcy", który udowodnił, że sztuka retoryki to prawdziwa "supermoc" ósmoklasistów z gminy Warta.
Wydarzenie zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Wł. Reymonta w Jeziorsku we współpracy z CREWŁ w Sieradzu, które reprezentowała Ilona Lewandowska, pod Honorowym Patronatem Burmistrza Warty, Krystiana Kroguleckiego, zgromadziło reprezentantów szkół z Cielc, Jakubic, Jeziorska, Raczkowa, Ustkowa oraz Włynia. Uczestnicy w finałowym etapie samodzielne przygotowywali przemówienia na wylosowany temat, które następnie wygłosili przed jury i publicznością.
Oto zwycięzcy oratorskich zmagań, Młodzi Mówcy:
- I miejsce: Gabriela Borusiak (SP Jeziorsko),
- II miejsce i Nagroda Specjalna Naszego Radia: Franciszek Szewczyk (SP Cielce).
- III miejsce: Bartosz Mizerski (SP Raczków).
- Wyróżnienie: Kacper Rogalski (SP Jakubice).
Jury, w skład którego weszła m.in. redaktor programowa Naszego Radia, Monika Waraczyńska, podkreślało niezwykłą dojrzałość i autentyczność młodych mówców. Na scenie wybrzmiały argumenty o sile miłości, wartości cierpienia i zwycięstwa dobra nad złem - wszystko w oparciu o treść lektur, które (jak się okazało) wcale nie muszą być nudnym obowiązkiem.
- Dla ósmoklasistów był to nie tylko trening przed egzaminem, ale przede wszystkim lekcja pewności siebie i panowania nad stresem. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi w obronie własnych wartości. Do zobaczenia za rok - podsumowują to wydarzenie jego organizatorzy.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Komentarze