26.04.2026 13:54:48
Sieradz

66. Biegi Ulicami Sieradza przeszły do historii

Prawie 500 zawodników ukończyło 66. Biegi Ulicami Sieradza. Rywalizowano na dwóch dystansach - 5 i 10 kilometrów. Odbył się także rekreacyjny bieg dla dzieci. Organizatorem wydarzenia był Rajsport Active.

(fot. nasze.fm)

Najszybszy na 10 kilometrów okazał się Wojciech Lauk z Łodzi (Razem Trenujemy Sport), który pokonał dystans w czasie 34 minut i 23 setnych. Za nim byli: Dawid Peroński (LKS Omega Kleszczów) - 35.50 i Tomasz Borkowski (KP PSP Gostynin) - 36:44. Wśród kobiet wygrała Sylwia Walczak z miejscowości Ryn - 40:41. Na podium stały też: Alicja Wierzelewska (Rajsport Active) - 42:29 oraz Sylwia Leśniewicz (MUKS Wróblew) - 45:48.

Na krótszym dystansie podobnie, jak przed rokiem zwyciężył Sieradzanin Mateusz Juchner - 16:23. Drugie miejsce zajął pochodzący z Brąszewic Antoni Wódkowski - 16:50, a trzecie Kamil Goździk z Sędziejowic - 17:00. Całe podium wśród kobiet zajęły biegaczki z Sieradza. Wygrała Magdalena Jurga - 20:23 przed ubiegłoroczną triumfatorką Magdaleną Miłosz - 20:38 i Eweliną Lasoń - 22:07.

Przyznano też nagrody w kategoriach dodatkowych. Wszystkie wyniki znajdziecie TUTAJ.

Komentarze

Jule
28.04.2026 18:48:50
Rajsport...nie idż tą drogą!
rajstopek
28.04.2026 15:20:22
Zapamiętajcie sobie, Wasza krytyka, nieważne czy słuszna, czy konstruktywna, to dla organizatora "szczekanie" - jak to napisał na swoim FP załączając link do tych komentarzy. A karawana jedzie dalej, bo tylko pieniążek i lans się liczy. A o jakości imprezy niech świadczy, że wielu biegaczy nie dotarło - z 550 zapisanych wystartowało 450 - reszta wybrała inne biegi, np w Ksawerowie.
ja
27.04.2026 17:04:09
Prezydent był na odpuście w Męce. I dlatego na biegach go nie było.
Były
27.04.2026 16:10:10
Biegi uliczne organizuje się jesienią po sezonie a nie przed na bruku i asfalcie kontuzjogennym. Czy organizatorzy liczą się z tym. Imprezę taką zawsze otwierał Prezydent Sieradza dla prestiżu.
rrrrrrr
27.04.2026 13:50:47
Bardzo dobrze że na sportowo , ale dało się słyszeć już na imprezie że symetryzm polityczny by się przydał ?bo tak to trochę słabo??
obserwatorka
27.04.2026 12:02:43
widzę super zdjęcia, obszerna relacja, klasyfikacja pretensje że komentarze są! rozumiem że można tylko pochlebnie albo wcale? pominięcie Prezydenta przy takim wydarzeniu bardzo nie na miejscu!
ja
27.04.2026 11:16:36
Prezydent był na mszy w Męce.
Zola
27.04.2026 09:58:40
Minęły czasy super organizacji biegów zła organizacja zmienić
Fan 123
27.04.2026 09:47:25
To była typowa partyjna impreza…. Bardzo słabo wyglądało że został wykluczony prezydent, mimo że to bieg ulicami Sieradza! To już na stałe wpisująca się impreza w historię Sieradza a w tym roku zrobili z tego partyjną imprezę.
Nanim
27.04.2026 09:33:43
Widzę że organizator ma żal do portalu że udostępnia krytyczne komentarze. Naprawdę oczekujemy cenzury w internecie?
Liberał
27.04.2026 08:01:20
Bp prawica nie pasuje do społeczeństwa, imprez sportowych, zbiórek charytatywnych czy koncertów. Nikt z nimi nie chce stać co pokazują studenci na wiecach Jakiego. Miejsce prawicy jest w kościele i tylko tam się dobrze czuje.
Pytanie do organizatora
27.04.2026 07:47:32
Bieg ulicami Sieradza bez Prezydenta Miasta Sieradza ? . Prezydenta nie widać , nie chciał ,nie został zaproszony , czy też były inne powody ,że przy wręczaniu medali była jedynie uśmiechnięta reprezentacja?
Daf
27.04.2026 07:47:06
Biegi straciły swój urok. Lans radnych jest już nie do zniesienia. Drodzy Radni. wykażcie się gdzie indziej a nie na takim święcie biegów.
Gratulacje
27.04.2026 07:35:17
Biegi ulicami Sieradza bardzo fajna inicjatywa gratuluję!!! Michał gratuluję!!! Ale intryguje mnie że chłopcy z ferajny brygady wręczali medale czy weszli w rolę uzurpatorów jak Czarzasty ?¿? Czy tylko takie zdjęcia można znaleść ?
Do Liberał
27.04.2026 07:14:34
O, właśnie o to chodzi. Lansowanie się radnych na wydarzeniach sportowych właśnie to powoduje, pewność że krytyka pojawia się wyłącznie z prawej strony. Zapewniam Cię że nie, i jestem tego dobrym przykładem.
Arek Niezgodzki
27.04.2026 06:15:20
Bieg nawet niezły, ale organizacja DRAMAT! Darcie się do mikrofonu nie załatwi wszystkich niedociągnięć, dodatkowo robienie sobie polityki z takiego wydarzenia jest bardzo słabe i żenujące. Warto jechać do innych miast i zobaczyć jak to powinno wyglądać...
Fan
27.04.2026 05:41:50
Tym którym nie podobała impreza to wypad z miasta na wieś do swoich.
Liberał
27.04.2026 05:30:48
Jak zwykle pisowcom coś nie pasuje. Internet z socjalu i hejt z nienawiści. Nic w życiu nie zrobili tylko wyciągali ręce po więcej. Fantastyczna impreza, brawo.
Karola
26.04.2026 22:16:06
Jak najszybciej zniechęcić człowieka? Takimi komentarzami. Zgromadzili tyle osób, zapewnili fajny aktywny dzień. Może czas w tym Sieradzu skończyć z tym jadem? Anonimowe komentarze nie zwalniają z kultury
Do konkurencji z innego powiatu
26.04.2026 21:59:34
Oczywiście że jeśli chodzi o bieg dzieci to chodzi o zaszczepienie dobrych wartości, ale dzieci które zostały staranowane przez inne dzieci tych wartości nie otrzymają ponieważ na kolejnym biegu będą bały się startować. Przy tak dużej ilości te biegi powinny być podzielone lub odbywać się w innym miejscu
sieradz
26.04.2026 21:55:55
taka podwórkowa imprezka nakierowana na zysk z politycznym lansem.Zenada .Dawne lata historii Biegów Ulicami Sieradza już n ie wrócą przy takiej organizacji.
Konkurencja z innego powiatu
26.04.2026 21:33:29
Nawet nie wiecie ile pracy kosztuje zorganizowanie tego typu wydarzeń. Proponuje wszystkim tym "doradcą" zebranie się do pracy i zaoferowanie czegoś lepszego. Przy takiej pogodzie i wietrze pewnie nie wszystko poszło perfekcyjnie... Nawet nie wiecie ile imprez się dzisiaj położyło z tytułu niesprzyjających warunków. Proponuję wejść na profil Półmaraton Gdynia 2026 i poczytać. A dziś... Jeśli chodzi o komunikację, która przy takich warunkach mogła być trudna. Choć nie widziałem biegu dzieci... Wiem jedno... nie chodzi w nich o wygrywanie, ale o zaszczepienie dobrych wartości, opartych na przebiegnięciu i otrzymaniu na końcu medalu - co podkreślał organizator w licznych komunikat przed startem. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to naprawdę szuka pretekstu do hejtu. ;) A jeśli ktoś Organizatorowi zarzuca chęć zysku, to naprawdę niewiele wie... ;) Powodzenia dla Organizatora, który na pewno wyciągnie wnioski. Takich osób jest garstka, a hien cała masa. Pytanie do Was w którym wagoniku chcecie siedzieć. ;)
Adaś
26.04.2026 21:18:58
Nie powiedziałbym że poziom organizacji był tak fatalny, należy pamiętać jak duża była ilość uczestników. Toalety zapewnił organizator i mocno to było podkreślone w informatorze, widać nie każdy potrafi czytać. Medal piękny i pomysłowy. Ale żeby nie było kolorowo fakt - nie podoba mi się polityczny lans i totalnie słabe pakiety startowe a umówmy się - wcale ich nie ma. Nie podoba mi się też brak kontaktu z organizatorem. Nie podoba mi się bałagan w regulaminach umieszczonych na stronie organizatora, to należy poprawić i organizator nie ma się na to obrażać, tam są informacje które były zgodne z faktami 5 lat temu. I ma nam się prawo nie podobać że organizator romansuje z miłościwie nam panującym ugrupowaniem bo osobiście uważam że sport powinien być poza polityką .
Pzpp
26.04.2026 21:03:07
Toj toje były na skrzyżowaniu warszawskiej z rycerska, jak za każdym razem jak odbywa się jakakolwiek impreza na sieradzkim rynku, ale trudno się jest nawet niektórym rozejrzac
Obserwator
26.04.2026 20:55:50
Nie rozumiem dlaczego biegają po sieradzkim rynku i kocich łbach jak Sieradz ma MOSiR...
Lokals
26.04.2026 20:47:15
Bardzo niski poziom. Brak zawodników z czołówki krajowej. Zawodnicy których nikt w Polsce a nawet województwie nie zna. Brak konkretnych nagród rzeczowych tak jak było dawniej . Totalny bałagan w biegach dzieci bez podziału wiekowego. Co za bałagan organizacyjny na Rynku.
Marcin
26.04.2026 20:40:30
Mega impreza, po raz kolejny wyszło super, a jeśli są jakieś niedociągnięcia to następnym razem będzie lepiej. A tym płaczkom niżej proponuję iść pobiegać, a nie wysrywać się na forum. Umiecie lepiej ? Nie umiecie!
M
26.04.2026 20:30:25
Tegoroczna edycja zgromadziła rekordową liczbę uczestników ponad 450 dorosłych i około 200 dzieci. Ponadto organizatorzy jak co roku, stworzyli możliwość organizacji biegów szkolnych, ale nikt nie jest tym zainteresowany.
G - popieram
26.04.2026 20:04:35
Organizacja słaba,wiele zaniedbań,krzykiem do mikrofonu wszystkiego się nie załatwi. Za duża chęć zysku dla organizatora, za mało troski o rozbieganie uczniów sieradzkich szkół. Panie prezydencie - czy nie należy wrócić do niezbyt odległej formuły masowych biegów szkolnych . Mamy kluby sportowe z sekcjami lekkiej atletyki, mamy Ośrodek Sportu i Rekreacji, mamy sprawdzonych organizatorów. Róbmy biegi dla sieradzkiej młodzież, tu rozpoczyna się przygoda ze sportem przyszłych lekkoatletów,piłkarzy,siatkarzy czy zapaśników. I na zakończenie nie łączmy biegów z politycznym lansem.
Sieradzanka
26.04.2026 19:13:55
Bieg dzieci bardzo źle zorganizowany. Przy 250 dzieciach i dystansie 400m powinno być to rozdzielone na co najmniej 3 tury wiekowe. Dzieci się przewracały na betonowym rynku. Na przyszłość warto to przemyśleć.toaleta tylko w open hair cafe płatna 3zl
G
26.04.2026 18:31:02
Brak organizacji.
Superkasza
26.04.2026 14:18:27
Impreza fajna ale jak co roku dużo ludzi i nikt nie pomyślał o Toytojach. Niby 750 osób i 4 toalety. Super

Więcej informacji

Zduńska Wola

Dofinansowanie na modernizację pływalni przy SP9

Dzisiaj, 11:57:44

Ponad półtora miliona złotych otrzymała Zduńska Wola na modernizację pływalni krytej przy Szkole Podstawowej nr 9. Wniosek o dofinansowanie unijne został najwyżej oceniony na liście konkursowej.

0
region

Przedszkolaki z Wróblewa odwiedziły Nasze Radio

Dzisiaj, 11:40:37

Dziś naszą redakcję odwiedziły dzieci z Przedszkola we Wróblewie. W wycieczce uczestniczyły grupy "Wróbelki" oraz "Biedronki". Przedszkolaki miały okazję zajrzeć za kulisy naszej pracy i poznać zawód prezentera radiowego. Dzieci zwiedziły studio, zobaczyły, jak powstają audycje oraz dowiedziały się, na czym polega codzienna praca w radiu.

0
region

Łódzkie dla młodzieży. 250 tysięcy złotych na wsparcie dla młodzieżowych rad

Dzisiaj, 10:56:27

O pieniądze z nowego programu mogą się starać gminy i powiaty, w których działają młodzieżowe rady. Program ma za zadanie wesprzeć i upowszechnić ideę samorządności, zwłaszcza wśród młodzieży, rozwinąć postawy społeczne i obywatelskie, zwiększyć aktywność młodych mieszkańców naszego regionu oraz wzmocnić działania młodzieżowych rad.

0
On AirTeraz gra

Monika Waraczyńska

monika.waraczynska@nasze.fm
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
12:21
Wszystkie barwy lipca
Nina Urbano
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
24.06.2026 Przedszkolaki z Wróblewa odwiedziły Nasze Radio
24.06.2026 Dni Gminy Wróblew 2026, zapowiedź wydarzenia
23.06.2026 Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej w Zduńskiej Woli. Mówi o nim Katarzyna Biniaszczyk z KPP
22.06.2026 IV Charytatywne Old Derby: Pogoń Zduńska Wola - Warta Sieradz
22.06.2026 Piknik Motoryzacyjny Bezpieczne Wakacje w Sieradzu

Co, gdzie, kiedy

24.06.2026
Spotkanie z Lekarzem Marcinem Sowińskim
Kawiarnia Nasze Niebo w Mieście, Zduńska Wola ul. Łaska 88
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...