Warta w półfinale
Warta Sieradz wygrała na wyjeździe z Ekologiem Wojsławice 4:1 w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. Sieradzanie awansowali do półfinału po razu pierwszy od 2020 roku.
Po pierwszej połowie było 2:0 dla gości z Sieradza. Najpierw trafił Bartłomiej Kręcichwost, a następnie Bartłomiej Maćczak. Przy obu bramkach asystował Szymon Pietrzak. W pierwszych 45 minutach wicelider okręgówki nie oddał choćby strzału. Na początku drugiej części spotkania Warta przeprowadziła aż pięć zmian w składzie. Jednym z zawodników, którzy weszli na boisko był Adrian Ciołek, po którego dośrodkowaniu swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Kręcichwost. Na 4:0 trafił Dawid Owczarek. Honorowy gol dla gospodarzy padł w doliczonym czasie gry. Strzelił były piłkarz Warty Mariusz Woźniak.
Ekolog Wojsławice - Warta Sieradz 1:4 (0:2)
0:1 - Bartłomiej Kręcichwost (12')
0:2 - Bartłomiej Maćczak (17')
0:3 - Bartłomiej Kręcichwost (52')
0:4 - Dawid Owczarek (77')
1:4 - Mariusz Woźniak (90+2)
Skład Warty: Zdeb - Lis (45' Ciołek), Ślesicki, Duilio, Owczarek - Mielczarek (45' Sójka - ż), Piela (56' Sadziński), Pietrzak (45' Przybył), Maćczak (45' Iwankiewicz) - Drzazga (45' Trubnikov), Kręcichwost (56' Janiszewski)
Skład Ekologa: Habiger - Drewnowski (54' Rachucki - ż), Zawadzki (63' Cnotalski), Filipiak (46' Kaczmarek), Rozmarynowski (71' Świtała) - Zawiasa (ż) (82' Śpiewak), Kozłowicz, Kowasz, Adamski (82' Daniel) - Woźniak, Kępniak (82' Konieczny)
W poprzednich latach Warta pięciokrotnie z rzędu odpadała na etapie ćwierćfinału. Ostatni półfinał miał miejsce w 2020 roku, kiedy to Sieradzanie rywalizowali z Unią Skierniewice. Oprócz Warty do najlepszej czwórki awansowały też: Widzew II Łódź, Pelikan Łowicz i Zjednoczeni Stryków. O tym, kto będzie kolejnym przeciwnikiem drużyny z Sieradza zadecyduje losowanie. Pófinały odbędą się w połowie maja. Wcześniej jednak, bo w sobotę Biało-Zieloni zagrają na terenie rywala ze Zniczem Biała Piska w ramach 28. kolejki III ligi.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Komentarze