Konkurs Młodzi Mistrzowie Stolarstwa
Młodzi Mistrzowie Stolarstwa wystartował konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa łódzkiego, kształcących się w branży drzewno-meblarskiej.
Zgłoś udział przez stronę http://mlodzimistrzowiestolarstwa.pl/ do 03.05.2026
Uczniowie doskonalący swoje umiejętności w kierunku stolarstwa mogą pochwalić się swoimi zdolnościami i stanąć do rywalizacji z kolegami z całego regionu. Województwo Łódzkie zaprasza do udziału w konkursie, który składa się z trzech etapów:
- Etap I - spotkanie prelekcyjno-warsztatowe dla uczniów i nauczycieli,
- Etap II - półfinał (online),
- Etap III - finał konkursu.
Pierwsze spotkanie umożliwia młodzieży udział w warsztatach stolarskich oraz spotkanie z ekspertami z branży. Natomiast na półfinał uczniowie będą musieli przygotować prace multimedialne, na podstawie których wyłonionych zostanie dwudziestu uczestników zakwalifikowanych do ostatniego etapu. Finaliści będą musieli wykonać pracę konkursową z materiałów dostarczonych przez organizatora i przygotować ją w jednej z dwóch kategorii: montaż i wykończenie mebli giętych (krzesła) lub montaż biurka z płyty. W dniu finału, przed rozpoczęciem gali, rozegrana zostanie jeszcze jedna konkurencja - szybki montaż. Następnie komisja konkursowa oceni wszystkie prace i wyłoni najlepszych.
Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne i wartościowe nagrody. Celem wydarzenia jest nie tylko promocja szkolnictwa zawodowego, ale przede wszystkim integracja młodzieży uczącej się w kierunku stolarstwa z lokalnymi przedsiębiorcami.
Konkurs realizowany jest w ramach projektu pn. "Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych", finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Projekt realizuje Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego: www.lll.lodzkie.pl.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).