Literatura z perspektywy Nogasia
Sieradz odwiedził Michał Nogaś. Dziennikarz i krytyk literacki był gościem biblioteki powiatowej. Spotkanie przyniosło inne spojrzenie na literaturę. Było o tym, że ta sztuka nie tylko opowiada rzeczywistość, ale pomaga ją zrozumieć.
- Czasem podpowiada, co może się wydarzyć. I że warto czytać - nie tylko dla przyjemności, ale też po to, żeby lepiej widzieć świat. Spotkanie z Michałem Nogasiem przyciągnęło wielu naszych czytelników. Trudno się dziwić. Było w nim wszystko: świetne historie, anegdoty zza kulis rozmów z największymi pisarzami, trochę magii radia, trochę opowieści podróżnika, a przede wszystkim ogromna miłość do słowa. Między nami a naszym gościem stanęły... półki książek. Każda z nich prowadziła w inny temat: od dzieciństwa spędzonego w bibliotece, przez książki, które uczą rozumienia świata, aż po te, które zostają z nami na zawsze. I właśnie tak - od półki do półki - budowała się ta rozmowa - relacjonują organizatorzy.
I dziękując za udział w spotkaniu podkreślają, że to było jedno z tych, które na długo pozostają w pamięci.
Michał Nogaś to dziennikarz, krytyk literacki i jeden z najważniejszych promotorów książek w Polsce. Od lat rozmawia z pisarkami i pisarzami z całego świata - zarówno w radiu, jak i na żywo, pytając o inspiracje, proces twórczy, ale też o współczesność, politykę i nasze miejsce w świecie. Jego książka "Z niejednej półki. Wywiady" to aż 37 rozmów z najwybitniejszymi autorami, m.in. z Olgą Tokarczuk, Margaret Atwood, Orhan Pamuk czy Chimamanda Ngozi Adichie.
Więcej informacji
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Dzisiaj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Dzisiaj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Opieka koordynowana w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:52
Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.
Komentarze