13.04.2026 15:53:36
Sieradz

Na naszej ulicy świeci dziś Słońce!

To z pewnością radosny dzień dla tych, którzy odebrali dziś rano klucze do swych mieszkań przy ul. Sikorskiego 12 w Sieradzu. Blok na 48 lokali wybudowano w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Łódzkie.

(fot. nasze.fm)

Przy blokowy parking gęstniał z minuty na minutę. Ludzi cieszył fakt, że mają w końcu upragnione nowe mieszkanie w przyjemnym i przyjaznym rejonie miasta. Powodem do zadowolenia z pewnością było też to, że wykonawca oddał inwestycję przed terminem.

- Jest to inwestycja, która powstała przy współpracy lokalnego samorządu miejskiego z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Dodam, że naszą spółkę tworzy KZN i osiem samorządów z Łódzkiego. W Sieradzu mamy już blok, w którym zamieszka 48 najemców. Dziś wręczamy klucze do poszczególnych lokali. Chcę podkreślić, że ta inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ludzi. Szczególnie jeśli chodzi o lokale o większej powierzchni. Życzę, aby tutaj wszystkim przyjemnie się mieszkało i by ta wspólnota zamieniła się szybko w lokatorskie przyjaźnie - mówił Grzegorz Dyla, prezes Zarządu w SIM Łódzkie sp. z o.o.

W lokalach położone zostały panele podłogowe, płytki oraz zamontowano drzwi wewnętrzne. Łazienki to zainstalowana umywalka, WC oraz wanna. W kuchni jest kuchenka elektryczna wraz z piekarnikiem. Każdy z mieszkańców ma dostęp do jednej z komórek lokatorskich i miejsca parkingowego. Głównym wykonawcą był Agrobex Sp. z o.o. z Poznania.

Spółka SIM Łódzkie realizuje budownictwo społeczne, koncentrując się na budowie mieszkań wielorodzinnych na wynajem o umiarkowanym czynszu. Realizuje inwestycje na terenie 8 gmin. Są to Bełchatów, Gmina Bełchatów, Radomsko, Gmina Radomsko, Pabianice, Skierniewice, Brzeziny oraz Sieradz. W tym ostatnim mieście ma być jeszcze jeden taki blok.

Mieszkania w SIM Łódzkie są przeznaczone dla osób, które nie posiadają własnego mieszkania w danej miejscowości, mają stabilne dochody pozwalające na regularne opłacanie czynszu, ale nie mogą zaciągnąć kredytu hipotecznego. Blok przy ul. Sikorskiego 12 w Sieradzu to inwestycja za niespełna 23 mln zł. 

W dzisiejszym oficjalnym przekazaniu lokatorom kluczy uczestniczył m.in. Paweł Osiewała, Prezydent Sieradza oraz przedstawiciele Rady Miejskiej w Sieradzu.  

Komentarze

Obywatel M
16.04.2026 14:36:10
A co tam platfusy robią? A tak, są tam gdzie kamery i flesze. Gadamy nie robimy czy jakoś tak...
yyyyyyyy
15.04.2026 11:11:20
Najgorsze co może spotkać Sieradz to młodzi ludzie którzy są na "nie" z inwestycjami ludzie których szczytem wysiłku będzie ścieżka rowerowa z asfaltu a nie z kostki brukowej , ciepła woda i parking na 20 samochodów ? Niby małe miasto lecz musi mieć wizję na przyszłość strefy inwestycyjne , geotermia krytykowana -ale ceny ciepła są na odpowiednio niskim poziomie ( za darmo nie, ale niskie przy drożejącej energii w ostatnim czasie nawet do 30%). Tak sobie myślę że gdyby to od innych zależało to bloku by nie było?? Garnitur ,uśmiech foto i czas leci i nic z tego??
Rozwadowski Dąb
15.04.2026 05:23:06
Żeby wyjść trzeba najpierw wejść
Obserwator
14.04.2026 20:26:51
Pabich mówi jak jest - byłem przeciwnikiem SIMu a teraz jestem za, mówię jak teraz jest. Ha ha ha
Sieradzanin
14.04.2026 14:24:30
Głosowałem na Pabicha dwa razy tj pierwszy i ostatni. Tak, głosowałem i sie zawiodłem. To "marionetka"!!! Róbcie tak dalej KO, lansujcie takich "lalusiów" a w Sieradzu nie będziecie mieć szans bo pisowcy nigdy Was nie wybiorą a my popierający KO przez takich radnych tez nie!!!! Przykre to!
Fan
14.04.2026 13:11:12
Ludzie sobie sprawy nie zdają ile osób chce kupić mieszkania od dewelopera a nie w starym budownictwie. Nie macie wiedzy to się nie odzywajcie
Sieradzmen
14.04.2026 11:58:00
Czyli z tekstu o tym nowym bloku wynika, mieszkania nie są "na własność" tyko "na wynajem". Czy społeczna inicjatywa mieszkaniowa przewiduje ich późniejszy zakup przez lokatorów?
dowcip
14.04.2026 10:39:42
Sarraaa na dobrze że jesteś z uwagą słuchasz mam taki odbiór ze zdjęcia - " Jak to się stało i który to blok")))????
Obywatel Świata
14.04.2026 10:28:22
Oczywiście niezasłużenie radni podpinają się pod znakomity pomysł Prezydenta Sieradza. Radni, kiedy weźmiecie się do roboty ???
Kaczka dziwaczka
14.04.2026 09:21:06
Na naszej ulicy świeci dziś Słońce! Jak mawiał Sofronow xD
do Fan
14.04.2026 08:55:56
Miasto Sieradz ma prezydenta i właśnie z jego inicjatywy 48 rodzin dostało klucze do nowych mieszkań a radni którzy paznokcia nie przyłożyli do tej inwestycji przyszli pstrykać sobie fotki. WSTYD!!! rADNI WSTYD!!!
Anioł
14.04.2026 08:42:46
W związku z wykonaniem zaplanowanych zadań w terminie i z uwagi na wolną niedzielę, ogłaszam czas wolny!
Iris
14.04.2026 08:42:04
No i oczywiście nie mogło zabrakac lanserow platfusow... obrzydliwy są.
obserwator
14.04.2026 08:00:13
Pierwsze zdjęcie Państwo Radni Kiełbasa, Góraj Pawłowski i gwiazda mediów Pabich pierwsi do przypisania sobie sprawczości chociaż poza krytyką nie zrobili nic żeby ten blok powstał. Panie Pabich jak odniesie się Pan do swojej relacji w social mediach z ubiegłego roku gdzie wyśmiewał Pan inwestycję, która ma powstać. Czy to jest manipulacja? Zacznijcie w końcu robić coś dla miasta a nie tylko lansować się sukcesami innych
Do Fan
14.04.2026 07:54:24
A dla kogo mają budować osiedla ? Brak ze strony władz miasta zaangażowania w przyciągnięcie biznesu dającego pracę i zarobki, powoduje ucieczkę mieszkańców Sieradza do innych miast. To miasto się wyludnia. Brak od czasów objęcia władzy przez obecnego Prezydenta wytyczenia planu rozwoju terenów miejskich w przemysłowe. Ale budować termy był plan - na pokaz przed wyborami.
freja
14.04.2026 07:46:52
Oj Oj w pierwszym oddanym bloku - mieszka już ciotka (pracująca w instytucji podległej pod UM ) i dwie siostrzenice pracuje tam gdzie wcześniej. I na dodatek nic o sobie nie wiedziały że będą mieszkać w jednym bloku - ustawka czy jak to rozumieć....
Fan
14.04.2026 04:59:19
Kiedy w końcu deweloperzy będą budować osiedla. Od kilkunastu lat noc się nie dzieje. Halo to.miasto ma prezydenta???
Pabich i Osiewała w stylu Bareji
13.04.2026 21:52:01
To przypomina sceny z Alternatywy 4. Komedia
.
13.04.2026 20:46:04
Sofronow
Jule
13.04.2026 19:45:01
Co tam robią akurat ci radni???????
Obserwator
13.04.2026 18:52:55
Lans przeciwników SImu widać na ich profilach. Oni wszystko hejtują a jak jest wstążeczka na otwarcie są pierwsi.
J23
13.04.2026 18:46:40
Brawo Urząd Miasta. To niesamowite, krytycy SIM-u przyszli na ceremonię wręczenie kluczy- wielki wstyd ! 0 to też liczba.
Kotek vel Kołek
13.04.2026 18:34:38
A anioł gdzie się zapodział?
Kołtun sieradzki
13.04.2026 18:11:10
Brawo Panie Prezydencie!!! Pięknie zaorał Pan przewodniczącego. Niejakiego pana P. A Panu M.P. proponuje odejść, bo jesteś Pan zwykła marionetka i pozer! Wstyd!! Nie powinieneś tam stać!
Gratulacje
13.04.2026 16:41:31
Gratulacje dla Państwa którzy odebrali wymarzone mieszkania, wielkie gratulacje dla Pana Prezydenta za to że mimo hejtu ze strony dziś wypinających klatki i przypisujących sobie zasługi wytrwał ustał i jest efekt są mieszkania gratulacje !!! Tylko się dziwię tym którzy krytykowali (Honor?? czy Chonor? czy Chonorata?? jak powiedział mistrz, czasami te gesty filmy słowa mogą się mylić?)
Ala
13.04.2026 16:41:15
Alternatywy 4.5 bo cztery było

Więcej informacji

Zduńska Wola

Wiktoria Szewłoga i jej piosenka ?We śnie?

Wczoraj, 15:55:30

Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.

0
Sieradz

Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego

Wczoraj, 14:52:00

Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.

3
region

Samoloty F-35 na wyposażeniu Wojska Polskiego

Wczoraj, 14:01:33

Polskie Siły Powietrzne oficjalnie wzbogaciły się o samoloty F-35. To istotny element modernizacji armii i wzmacniania bezpieczeństwa Polski. Dziś odbyła się uroczystość powitania pierwszych myśliwców F-35 „Husarz” w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

3
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
05:36
Jak ty nic nie rozumiesz
Hanna Rek
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 11.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 11.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
12.06.2026 Absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego. Rozmowa ze starostą Mariuszem Bądziorem
11.06.2026 Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Szadku Łukasza Wilczyńskiego
11.06.2026 Rozmowa z Markiem Miśkiewiczem na temat jego najnowszej książki
10.06.2026 Radiowa Posesja. Gościem Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski cz.2
10.06.2026 Radiowa Posesja. Gościem Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski cz.1

Co, gdzie, kiedy

13.06.2026
Raptusz vol 1.
Miejski Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli
Zduńskowolski Piknik Koszykarski
Hala Szkoły Podstawowej nr 5 w Zduńskiej Woli
Koncert Szkoła Muzyczna
Kościół Chrześcijan Baptystów, Zduńska Wola, Dąbrowskiego 22
14.06.2026
Balcerzak Cup
MOSiR Sieradz
II Powiatowy Dzień Sportu
Plac Wojewódzki w Sieradzu
Festyn Rodzinny i wystawa prac młodych artystów
park przy Muzeum Walewskich w Tubądzinie
Koncert Chóru Lutnia
Kościół pw. św. Mikołaja w Warcie
Marsz dla Życia i Rodziny
Bazylika Kolegiacka/Kościół NSJ w Sieradzu
DKF
Kino Ratusz Zduńska Wola
Alternatywna Zduńska Wola
Miejski Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli
18.06.2026
Spotkanie z Agnieszką Krawczyk
Miejska Biblioteka Publiczna w Sieradzu, ul. Polna 36 A (Park Broniewskiego)
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
2
Kuba i Kuba
Stygnie lato
3
Milky
Just The Way You Are (David Guetta Remix)
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...