Na naszej ulicy świeci dziś Słońce!
To z pewnością radosny dzień dla tych, którzy odebrali dziś rano klucze do swych mieszkań przy ul. Sikorskiego 12 w Sieradzu. Blok na 48 lokali wybudowano w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Łódzkie.
Przy blokowy parking gęstniał z minuty na minutę. Ludzi cieszył fakt, że mają w końcu upragnione nowe mieszkanie w przyjemnym i przyjaznym rejonie miasta. Powodem do zadowolenia z pewnością było też to, że wykonawca oddał inwestycję przed terminem.
- Jest to inwestycja, która powstała przy współpracy lokalnego samorządu miejskiego z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Dodam, że naszą spółkę tworzy KZN i osiem samorządów z Łódzkiego. W Sieradzu mamy już blok, w którym zamieszka 48 najemców. Dziś wręczamy klucze do poszczególnych lokali. Chcę podkreślić, że ta inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ludzi. Szczególnie jeśli chodzi o lokale o większej powierzchni. Życzę, aby tutaj wszystkim przyjemnie się mieszkało i by ta wspólnota zamieniła się szybko w lokatorskie przyjaźnie - mówił Grzegorz Dyla, prezes Zarządu w SIM Łódzkie sp. z o.o.
W lokalach położone zostały panele podłogowe, płytki oraz zamontowano drzwi wewnętrzne. Łazienki to zainstalowana umywalka, WC oraz wanna. W kuchni jest kuchenka elektryczna wraz z piekarnikiem. Każdy z mieszkańców ma dostęp do jednej z komórek lokatorskich i miejsca parkingowego. Głównym wykonawcą był Agrobex Sp. z o.o. z Poznania.
Spółka SIM Łódzkie realizuje budownictwo społeczne, koncentrując się na budowie mieszkań wielorodzinnych na wynajem o umiarkowanym czynszu. Realizuje inwestycje na terenie 8 gmin. Są to Bełchatów, Gmina Bełchatów, Radomsko, Gmina Radomsko, Pabianice, Skierniewice, Brzeziny oraz Sieradz. W tym ostatnim mieście ma być jeszcze jeden taki blok.
Mieszkania w SIM Łódzkie są przeznaczone dla osób, które nie posiadają własnego mieszkania w danej miejscowości, mają stabilne dochody pozwalające na regularne opłacanie czynszu, ale nie mogą zaciągnąć kredytu hipotecznego. Blok przy ul. Sikorskiego 12 w Sieradzu to inwestycja za niespełna 23 mln zł.
W dzisiejszym oficjalnym przekazaniu lokatorom kluczy uczestniczył m.in. Paweł Osiewała, Prezydent Sieradza oraz przedstawiciele Rady Miejskiej w Sieradzu.
Więcej informacji
Wiktoria Szewłoga i jej piosenka ?We śnie?
Wczoraj, 15:55:30
Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego
Wczoraj, 14:52:00
Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.
Samoloty F-35 na wyposażeniu Wojska Polskiego
Wczoraj, 14:01:33
Polskie Siły Powietrzne oficjalnie wzbogaciły się o samoloty F-35. To istotny element modernizacji armii i wzmacniania bezpieczeństwa Polski. Dziś odbyła się uroczystość powitania pierwszych myśliwców F-35 „Husarz” w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.
Komentarze