Forum Kobiet Ziemi Sieradzkiej
Jutro odbędzie się Forum Kobiet Ziemi Sieradzkiej. To wydarzenie ma pomóc w integracji kobiet wokół tematów istotnych dla nich i lokalnych społeczności. W wydarzeniu udział wezmą przedstawicielki życia publicznego, ekspertki, przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele kultury, edukacji oraz służby zdrowia.
Forum rozpocznie się o godzinie 9:45 w sali C Starostwa Powiatowego w Sieradzu.uroczystym otwarciem oraz wykonaniem pieśni przewodniej przez Agnieszkę Pawlak. Oficjalnego powitania uczestników dokonają organizatorzy wydarzenia.
Program obejmuje debaty i rozmowy poświęcone roli kobiet w regionie, bezpieczeństwu, kulturze, zdrowiu oraz przedsiębiorczości. Wśród tematów głównych znajdą się m.in.:
- Sieradzanki w makro i mikroregionie
- Bezpieczeństwo niejedno ma imię
- O (bez)sile kultury
- Kobiece zdrowie bez tabu
- O kobiecej przedsiębiorczości
Po części głównej uczestnicy zostaną zaproszeni do pracy w pięciu centrach tematycznych: Centrum Ekonomii, Centrum Edukacji, Centrum Kultury, Centrum Zdrowia oraz Centrum Intymności, gdzie odbędą się specjalistyczne rozmowy dotyczące m.in. przyszłości kobiet w biznesie, edukacji zdrowotnej, endometriozy, zdrowia psychicznego, praw kobiet oraz relacji rodzinnych.
Integralną częścią wydarzenia będą również warsztaty, prezentacje twórczości lokalnych artystek, spotkania z ekspertami oraz strefy konsultacyjne przygotowane przez partnerów wydarzenia.
Liczba uczestników jest limitowana, ale wydarzenie, jak zapowiadają organizatorzy będzie też transmitowane na żywo na FB Forum Kobiet Ziemi Sieradzkiej.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

Komentarze