10.04.2026 14:56:01
Sieradz

Świadkowie nie pozostali obojętni na zagrożenie - ujęli nietrzeźwych kierowców

Godną naśladowania postawą wykazali się świadkowie, który ujęli nietrzeźwych kierowców. 34- latka z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu kierowała Oplem. U zatrzymanego w gminie Błaszki 20-latka kierującego Audi alkomat wskazał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnym kierowcom grożą surowe kary.

(fot. nasze.fm/zdjęcie ilustracyjne)

Dzięki reakcji świadków być może nie doszło do kolejnych tragedii na drodze. Pierwsza interwencja miała miejsce 4 kwietnia 2026 roku po godzinie 22.30 na stacji paliw w gminie Błaszki. Świadek poinformował dyżurnego, że kierowca Audi prawdopodobnie jest pod działaniem alkoholu. Skierowani na miejsce policjanci, potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Okazało się, że 20-letni mieszkaniec Błaszek kierował samochodem mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a Audi zostało zabezpieczone.

Kolejna sytuacja, kiedy świadkowie zainterweniowali wobec pijanej kierującej miała miejsce 5 kwietnia 2026 roku przed godziną 22.00. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od świadków, jadących do Sieradza za Oplem, którym prawdopodobnie kierowała pijana kobieta. Nie mogła utrzymać prawidłowego toru, jechała "wężykiem", zjeżdżając co chwila z prawego na lewy pas.

Gdy zatrzymała pojazd świadkowie podeszli bliżej. Na pytanie czy nie potrzebuje pomocy, kierująca Oplem oświadczyła, że pies, który z nią podróżuje wskoczył jej na kolana, co zaburzyło jej jazdę. Kilka chwil rozmowy wzbudziło podejrzenia świadków, że zarówno kierująca jak i pasażer są pod działaniem alkoholu. O tej sytuacji zaalarmowali dyżurnego Policji.

Pojechali za Oplem, który za kilka minut zatrzymał się na ulicy Wierzbowej w Sieradzu. Na miejsce szybko skierowany został patrol. Interweniujący policjanci z samochodu wyprowadzili mężczyznę, który siedział za kierownicą. Z dalszych ustaleń wynikało, że prawdopodobnie po drodze, w czasie kiedy zatrzymali pojazd, zamienił się miejscami ze swoją znajomą i jakiś czas kierował Oplem.

Mundurowi ustalili, że samochodem jechali 34 - latka z powiatu poddębickiego oraz 42- letni Sieradzanin. Podejrzenia świadków potwierdziło badanie alkomatem. Kobieta miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, a sprawdzenie w policyjnych bazach wskazało, że posiada ona dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast u jej znajomego alkomat wskazał obecność 0.3 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna był bardzo agresywny, co chwila zmieniał wersję co do tego, kto kierował Oplem. Sugerował swojej znajomej, żeby do niczego się nie przyznawała, twierdząc, że "weźmie wszystko na siebie". 34-latka trafiła do policyjnej celi. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Niewykluczone, że za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu odpowie jej 42-letni znajomy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara pieniężna, a także może być orzeczony przepadek samochodu. Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Z kolei prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu, grzywny nie niższej niż 2500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

bp / źródło: KPP w Sieradzu

Komentarze

uuuu
12.04.2026 13:53:04
Jaki trzeba nie mieć w sobie braku zachowania instynktu samozachowawczego, aby uganiać się za kimś bez osobistego interesu prawnego. Przy takim obywatelskim zatrzymaniu trzeb zawsze się liczyć ze skutkami prawnymi jakie osoba zatrzymana w ten sposób może rościć w stosunku to tych nadgorliwców. A ile z tym jest dodatkowo czynności związanych chodzeniem po policji, prokuratorach i po sądach, często przez kilka lat. No i oczywiście w swoim prywatnym czasie. Nawet doświadczeni policjanci unikają takich sytuacji związanych z zatrzymywaniem osób po wyznaczonej służbie.
Kalor
12.04.2026 08:46:31
Ciekawe czy kiedyś znajdą się podobni nie obojętni świadkowie i z obywatelskiego obowiązku zareagują wobec osobnika wykonującego obowiązki służbowe pod wpływem snusów?
G
12.04.2026 08:07:21
Dokładnie co z tego że dostanie mandat, wpuszczą wsiądzie do innego auta bo przecież tego nikt nie kontroluje i na drugi dzień się nawali i może kogoś zabić.I może być to dziecko lub inną bliska osoba tej kto ją wypuścił na wolność.Od razu do kicia na minimów 5 lat bez warunkowego zwolnienia,albo i więcej
Lord Bob Sponder
11.04.2026 18:04:44
żulisko
hmm
10.04.2026 15:03:57
Jeśli już kierowała pod wpływem alkoholu a miała zakaz to teraz powinna pójść do więzienia siedzieć i auto przepadek . A tu się okaże że będzie miała drugi zakaz dożywotni i dalej będzie jeździła sobie w najlepsze. Państwo z dykty..

Więcej informacji

region

Włodarz skwitowany pozytywanie

Dzisiaj, 10:56:01

12 czerwca br. odbyła się XV Sesja Rady Gminy Wróblew. Niewątpliwie, najważniejszymi punktami obrad były głosowania nad udzieleniem Wójtowi Gminy Wróblew - Tomaszowi Woźniakowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy Wróblew za 2025 rok.

0
Sieradz
SPORT

Tu biegaj Tumidaj

Wczoraj, 17:51:18

W Tumidaju odbył się II Leśny Bieg Gminy Brzeźnio. Do zmagań przystąpiło ponad 200 zawodników.

2
region

Festyn Rodzinny w Tubądzinie

Wczoraj, 16:13:24

W Parku Muzeum Walewskich w Tubądzinie odbył się Festyn Rodzinny, który był podsumowaniem tygodniowego pleneru malarskiego zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wróblew. Wydarzenie połączyło prezentację efektów pracy młodych artystów z bogatym programem kulturalnym i licznymi atrakcjami dla mieszkańców.

0
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
Program
Posesja
Zadaj pytanie przed najbliższą audycją!
Do audycji pozostało:
--:--:--
Przejdź i zadaj pytanie →
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 15.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 15.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
15.06.2026 Festyn Rodzinny w Tubądzinie
12.06.2026 Absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego. Rozmowa ze starostą Mariuszem Bądziorem
11.06.2026 Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Szadku Łukasza Wilczyńskiego
11.06.2026 Rozmowa z Markiem Miśkiewiczem na temat jego najnowszej książki
10.06.2026 Radiowa Posesja. Gościem Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski cz.2

Co, gdzie, kiedy

16.06.2026
Zbiórka krwi
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli, ul. Długa 4
Konsutlacje ws. budowy drogi pieszo-rowerowej
OSP Paprotnia, Paprotnia 16
18.06.2026
Spotkanie z Agnieszką Krawczyk
Miejska Biblioteka Publiczna w Sieradzu, ul. Polna 36 A (Park Broniewskiego)
Konsutlacje ws. budowy drogi pieszo-rowerowej
OSP Janiszewice, Janiszewice 3
20.06.2026
IV charytatywne Old Derby: Pogoń Zduńska Wola - Warta Sieradz
Stadion PMOS Zduńska Wola
Olimpiada wędkarska
Ruda, zbiornik Kolasa
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Dawid Podsiadło
sezon
2
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
3
Tame Impala, JENNIE
Dracula (JENNIE Remix)
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...