Sieradzka Brygada Łączności zaprasza na Targi Wojskowe
W dniach 17-18 kwietnia teren 15. Sieradzkiej Brygady Łączności stanie się sercem wojskowych wydarzeń w regionie. Podczas wtorkowej konferencji prasowej, w której uczestniczył włodarz Sieradza wraz z dowództwem jednostki, zaprezentowano szczegółowy program nadchodzących Wojskowych Targów Służby i Pracy.
Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. To unikalna okazja, by nie tylko z bliska przyjrzeć się najnowocześniejszemu wyposażeniu polskiej armii, ale także podjąć konkretne kroki w stronę kariery zawodowej w mundurze.
Główną atrakcją wystawy statycznej będzie potężny czołg Abrams w wersji inżynieryjnej, który po raz kolejny zagości w tym mieście. Obok niego zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. kołowy transporter opancerzony Rosomak oraz samobieżny moździerz Rak o kalibrze 120 mm.
- To potężne przedsięwzięcie, dające możliwość przedstawienia, co służba wojskowa daje społeczeństwu w aspekcie zawodowym i edukacyjnym - podkreślał podczas konferencji płk Artur Świątek, szef CWCR Ośrodka Zamiejscowego w Łodzi.
Targi to przede wszystkim szansa dla osób szukających stabilnego zatrudnienia i rozwoju. Zainteresowani Dobrowolną Zasadniczą Służbą Wojskową będą mogli na miejscu przejść pełną ścieżkę rekrutacyjną:
- złożenie wniosku akcesyjnego
- przejście wstępnych badań lekarskich i psychologicznych
uzyskanie karty powołania do wybranej jednostki na terenie całego kraju.
- na miejscu obecni będą przedstawiciele wyższych szkół wojskowych oraz licznych jednostek z terenu całego województwa łódzkiego.
O oprawę wydarzenia zadbają gospodarze. Dowódca 15. Sieradzkiej Brygady Łączności, płk Sławomir Kozłowski, zapowiedział widowiskowy pokaz musztry paradnej w wykonaniu sieradzkich żołnierzy. Będzie to również doskonała okazja do rozmów o specyfice służby bezpośrednio z kadrą jednostki.
- Cieszę się, że Sieradz staje się gospodarzem tak ważnego wydarzenia. To nie tylko gratka dla pasjonatów techniki wojskowej, ale przede wszystkim realna oferta rozwoju dla młodych ludzi z naszego miasta i regionu" - podsumował Paweł Osiewała, prezydent Sieradza podczas spotkania z mediami.
Informacje organizacyjne:
Termin: 17-18 kwietnia
Miejsce: teren 15. Sieradzkiej Brygady Łączności
Wstęp: wolny dla wszystkich mieszkańców
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

Komentarze