Senior na szlaku
Spacery wśród zieleni, rozmowy z przyrodnikami i twórcze warsztaty - tak będą wyglądać spotkania dla seniorów w Parkach Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Zarząd Województwa poszukuje organizacji pozarządowych, które mogłyby zrealizować projekt "Senior na szlaku".
To odpowiedź na potrzeby osób po 60 roku życia, które chcą aktywnie spędzać czas, nawiązać nowe znajomości i poznawać region z innej perspektywy. W Parkach Krajobrazowych Województwa Łódzkiego znajdą niepowtarzalne krajobrazy, cenne zabytki i niezwykłe walory przyrodnicze.
W czasie spotkań seniorzy będą brać udział w różnorodnych aktywnościach. To m.in. spacery nordic walking z przyrodnikiem, który opowie o mijanych gatunkach drzew i krzewów, pomnikach przyrody czy napotkanych po drodze śladach zwierząt. Nie zabraknie też porządnej dawki wiedzy o Pakach Krajobrazowych Województwa Łódzkiego - podczas prelekcji seniorzy dowiedzą się więcej np. o ziołolecznictwie czy bezpieczeństwie w lesie. Spotkania mają też pobudzać wyobraźnię i artystycznego ducha - uczestnicy będą tworzyć obrazy i kolaże m.in. z liści i kwiatów, które później zabiorą do domu.
Organizacja, która będzie realizować projekt, powinna zorganizować co najmniej dwa takie wydarzenia. Ma w nich wziąć udział minimum 80 osób z kilku powiatów. Wnioski w elektronicznym generatorze można składać do 2 marca. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ma na to zadanie 50 000 złotych. Szczegóły na stronie lodzkie.pl.
Więcej informacji
Włodarz skwitowany pozytywanie
Dzisiaj, 10:56:01
12 czerwca br. odbyła się XV Sesja Rady Gminy Wróblew. Niewątpliwie, najważniejszymi punktami obrad były głosowania nad udzieleniem Wójtowi Gminy Wróblew - Tomaszowi Woźniakowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy Wróblew za 2025 rok.
Festyn Rodzinny w Tubądzinie
Wczoraj, 16:13:24
W Parku Muzeum Walewskich w Tubądzinie odbył się Festyn Rodzinny, który był podsumowaniem tygodniowego pleneru malarskiego zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wróblew. Wydarzenie połączyło prezentację efektów pracy młodych artystów z bogatym programem kulturalnym i licznymi atrakcjami dla mieszkańców.