Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu!
Mróz w naszym regionie nie odpuszcza, a to niesie za sobą zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, jakim jest narażenie na wychłodzenie organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim bezdomnych. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy o takich przypadkach!
Należy pamiętać, że mróz, który zawitał do naszego regionu, to warunki, które mogą być przyczyną śmierci z powodu wychłodzenia organizmu. Takie okoliczności są szczególnie niebezpieczne dla ludzi samotnych i bezdomnych. Naszej pomocy może również potrzebować osoba, która zasłabła, straciła przytomność na ulicy, bądź zasnęła na ławce lub przystanku.
Policjanci oraz strażnicy miejscy w naszym regionie prowadzą wzmożone działania prewencyjne i pomocowe. Kontrolują pustostany, opuszczone budynki, pomieszczenia gospodarcze oraz ogródki działkowe, klatki schodowe, piwnice i inne zadaszone miejsca, które służą bezdomnym, jako schronienie przed chłodem. Proponują przewiezienie do ośrodków, w których jest ciepło, mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach. Pomimo wzmożonych kontroli, funkcjonariusze nie są jednak w stanie sprawdzić wszystkich miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Dlatego tak ważna jest czujność i obywatelska postawa mieszkańców.
- Nie bądźmy obojętni i reagujmy na osoby bezdomne, przebywające w miejscach, w których mogą ulec zamarznięciu takich jak: dworce, klatki schodowe, kanały, opuszczone budynki mieszkalne, ogródki działkowe, a także na osoby leżące na ziemi, ławkach lub przystankach, nietrzeźwe, czy też osłabione. Nasze zainteresowanie może uratować komuś życie - apeluje Katarzyna Biniaszczyk, oficer prasowy policji w Zduńskiej Woli.
W każdym przypadku zagrożenia zdrowia lub życia należy wykonać telefon na numer alarmowy i wezwać pilnie pomoc. Jeśli na dworze, tak jak teraz, panują niekorzystne warunki atmosferyczne i występuje realne zagrożenie czyjegoś życia, niezwłoczne zadzwońmy na numer 112.
Warto przy tym skorzystać również z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, w której z dostępnych oznaczeń należy wybrać "Osoba bezdomna wymagająca pomocy", a następnie nanieść znacznik na konkretne miejsce na mapie. Funkcjonariusze odbiorą taki sygnał i sprawdzą, czy nikt we wskazanym rejonie nie potrzebuje pomocy.
Więcej informacji
Włodarz skwitowany pozytywanie
Dzisiaj, 10:56:01
12 czerwca br. odbyła się XV Sesja Rady Gminy Wróblew. Niewątpliwie, najważniejszymi punktami obrad były głosowania nad udzieleniem Wójtowi Gminy Wróblew - Tomaszowi Woźniakowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy Wróblew za 2025 rok.
Festyn Rodzinny w Tubądzinie
Wczoraj, 16:13:24
W Parku Muzeum Walewskich w Tubądzinie odbył się Festyn Rodzinny, który był podsumowaniem tygodniowego pleneru malarskiego zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wróblew. Wydarzenie połączyło prezentację efektów pracy młodych artystów z bogatym programem kulturalnym i licznymi atrakcjami dla mieszkańców.
Komentarze