Świąteczne warsztaty w Sieradzu
Dzieci mogą w tym tygodniu wybrać się na zajęcia do pracowni Sieradzkiego Centrum Kultury, z kolei seniorów zaprasza biblioteka miejska. Podczas czwartkowych zajęć w SCK-u uczestnicy będą robić świąteczne wianki, w bibliotece na jutro zaplanowano zajęcia kreatywnego pakowania prezentów.
- Zbliża się czas obdarowywania bliskich i znajomych prezentami. Zapraszamy na warsztaty, podczas których pokażemy jak kreatywnie zapakować podarunki. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały. Można przynieść własne prezenty i podczas warsztatów pięknie je zapakować - zachęcają do udziału organizatorzy.
Warsztaty pakowania prezentów rozpoczną się jutro o godz. 11:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sieradzu (Park Broniewskiego). Obowiązują zapisy pod nr. tel: 43 822-25-41 (w godzinach pracy biblioteki). Ilość miejsc ograniczona.
Z kolei w czwartek w pracowni plastycznej Sieradzkiego Centrum Kultury odbędą się warsztaty tworzenia bożonarodzeniowych wianków. Zajęcia są adresowane do dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
- Podczas zajęć, pod czujnym okiem florystki, z użyciem baz, pięknych mini bombek, wstążek, koralików i innych elementów, uczestnicy stworzą jedyne i niepowtarzalne ozdoby świąteczne! To niezwykła dekoracja, którą można udekorować drzwi wejściowe, dziecięcy pokój lub świąteczny stół - wyjaśniają organizatorzy.
Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują zapisy: 43 677 72 16. Warsztaty rozpoczną się w czwartek o godz. 17:00.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Wczoraj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.