Upamiętnili Zakładników z 1939r.
Mija 86 lat od rozstrzelania przez Niemców grupy Sieradzkich Zakładników. Tą tragiczną kartę w historii Sieradza upamiętnili wczoraj jego mieszkańcy. Na obchody zaprosił Prezydent Sieradza oraz Hufiec ZHP w tym mieście noszący imię Zakładników.
Obchody rozpoczęła msza św. w kościele p.w. Św. Ducha na cmentarzu parafialnym przy ul. Wojska Polskiego. Zgromadzeni przeszli potem przed mogiłę zbiorową pomordowanych, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. Na mogile składano potem wiązanki kwiatów.
W listopadzie 1939r. Niemcy aresztowali 62 sieradzan tłumacząc to obawą o ewentualne rozruchy w mieście na Święto Niepodległości. Okupanci doskonale wiedzieli kogo aresztować.
Do sieradzan dołączono też grupę nauczycieli oraz urzędników ze Zduńskiej Woli. Z grupy aresztowanych wybrano potem 20 osób, które przewieziono z sieradzkiego więzienia na cmentarz żydowski w Dzigorzewie. Tam pod murem przy dole śmierci ginęli od strzału w głowę.
Więcej informacji
Festyn Rodzinny w Tubądzinie
Wczoraj, 16:13:24
W Parku Muzeum Walewskich w Tubądzinie odbył się Festyn Rodzinny, który był podsumowaniem tygodniowego pleneru malarskiego zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wróblew. Wydarzenie połączyło prezentację efektów pracy młodych artystów z bogatym programem kulturalnym i licznymi atrakcjami dla mieszkańców.
Olimpiada Wędkarska w Rudzie
Dzisiaj, 06:08:41
Rada Młodzieży Okręgu PZW w Sieradzu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Olimpiadzie Wędkarskiej. Zawody zaplanowano na sobotę 20 czerwca w Rudzie na zbiorniku Kolasa. W olimpiadzie mogą zwiąć udział członkowie PZW z Okręgu PZW w Sieradzu.
Komentarze