Gala finałowa VIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Dla Niepodległej"
Finał tegorocznego Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Dla Niepodległej" odbył się w czwartek, 13 listopada, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli. Było to niezwykłe wydarzenie pełne emocji, pięknych głosów i prawdziwego ducha patriotyzmu.
Na scenie zaprezentowali się laureaci wcześniejszych przesłuchań - dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu zduńskowolskiego. Ich wykonania wzruszały, zachwycały i udowodniły, że miłość do Ojczyzny można wyrażać również poprzez muzykę.
Jury w składzie: Marzena Lamch-Łoniewska, Martyna Witczak, Andrzej Woźniak nie miało łatwego zadania, bo poziom artystyczny tegorocznej edycji był wyjątkowo wysoki.
Laureatami VIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Dla Niepodległej" zostali:
I nagroda
W grupie najmłodszych uczestników ex aequo:
- Maria Wrąbel - SP 6 Zduńska Wola
- Zespół z SP 12 Zduńska Wola: Hana, Hanna Witaszczyk, Kaja Malinowska, Aleksandra Opora, Hanna Gorąca, Ana, Zuzanna Zawierucha
W kategorii wiekowej klas V-VIII szkół podstawowych ex aequo:
- Julia Kołodziejczyk - SP 2 Zduńska Wola
- Aleksandra Muszyńska - SP 2 Zduńska Wola
W kategorii wiekowej szkoły ponadpodstawowe ex aequo:
- Diana Jankowska-Georgiev - II LO Zduńska Wola
- Zespół "Sikorki" z Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylii w Zduńskiej Woli Karsznicach: Jakub Kubicki, Patrycja Fijałkowska, Wiktoria Ogłaza, Wiktoria Chmielewska, Gabriela Urbaniak, Wiktoria Maciejewska, Magdalena Bieńkowska
II nagroda
W najmłodszej kategorii wiekowej ex aequo:
- Aleksandra Puto - SP 5 Zduńska Wola
- Zuzanna Michalak - SP Prosinowice
W kategorii wiekowej klas V-VIII szkół podstawowych:
- Duet: Martyna Kubiak, Karol Jakubowski - SP Czechy
W kategorii wiekowej szkół ponadpodstawowych:
- Duet: Martyna Kuś, Zuzanna Starzyńska - I LO Zduńska Wola
III nagroda
W kategorii klas I-IV szkół podstawowych ex aequo:
- Lena Pacholak - SP 7 Zduńska Wola
- Laura Szubert - SP Janiszewice
W kategorii klas V-VIII szkół podstawowych:
- Zofia Kiedrowska - SP Janiszewice
W kategorii szkół ponadpodstawowych:
- Antonina Czachorowska - II LO Zduńska Wola
Wyróżnienia:
W kategorii wiekowej klas I-IV szkoły podstawowej:
- Adam Czachorowski - SP Zapolice
- Zofia Krystkiewicz - SP Czechy
- Amelia Janczak - SP Janiszewice
- Trio: Barbara Pokora, Lena Kapiczyńska, Kaja Janicka - SP 6 Zduńska Wola
W kategorii wiekowej klasa V-VIII szkoły podstawowej:
- Julia Bukowska - SP 11 Zduńska Wola
- Natasza Damas - SP 6 Zduńska Wola
- Natasza Nowicka - SP 6 Zduńska Wola
W kategorii wiekowej szkół ponadpodstawowych:
- Natalia Gotowicz - Zespół Szkół Aktywności Zawodowej w Zduńskiej Woli
Grand Prix VIII Festiwalu "Dla Niepodległej" otrzymała:
- Martyna Kuś - I LO Zduńska Wola
Organizatorami festiwalu byli: Szkoła Podstawowa nr 11 im. Stefana Żeromskiego w Zduńskiej Woli i Miejski Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli.
Festiwal odbył się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Zduńska Wola, Starosty Zduńskowolskiego oraz Wójta Gminy Zduńska Wola.
Więcej informacji
"Wilk Polarny" ze Zduńskiej Woli bije kolejne rekordy w ekstremalnym morsowaniu
Dzisiaj, 14:55:04
Zduńskowolanin Darek Piekarczyk, zwanym "Wilkiem Polarnym" ma na swoim koncie kolejne sukcesy w ekstremalnym morsowaniu. Uczestniczył w Ice Game 2.0 - wyzwaniu polegającym na spędzeniu 24 godzin w chłodni. Ustanowił rekord świata w najdłuższym przebywaniu w chłodni.
Old Derby wracają. W Zduńskiej Woli zagrają dla Leosia
Dzisiaj, 16:00:49
Już 20 czerwca 2026 roku o godz. 17:00 stadion PMOS przy ul. Dolnej 41 w Zduńskiej Woli ponownie stanie się miejscem wyjątkowego piłkarskiego spotkania. Przed nami IV Charytatywne Old Derby, czyli mecz legend Pogoni Zduńska Wola i Warty Sieradz. Na murawę wrócą zawodnicy, którzy przed laty tworzyli historię obu klubów, rywalizowali w derbowych pojedynkach i przez wiele sezonów byli ważną częścią lokalnego futbolu.
Podsumowanie długiego czerwcowego weekendu na drogach w regionie
Dzisiaj, 13:32:22
Policjanci z naszego regionu podsumowali działania prowadzone od 3 do 8 czerwca w związku ze świętem Bożego Ciała. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, dbając o płynność ruchu, reagując na wykroczenia oraz prowadząc kontrole drogowe.
Komentarze