Koncert Chóru Cantate Deo
To będzie wyjątkowe zwieńczenie obchodów Jubileuszowego roku 40-lecia działalności chóru Cantate Deo z Sieradza. Dziś, 14 listopada, w nowej części Sieradzkiego Centrum Kultury (foyer) odbędzie się koncert z cyklu "Muzyka Łączy". Po koncercie będzie można obejrzeć film pt. "40 lat śpiewu chóralnego w Sieradzu".
Cantate Deo chór 4 - głosowy działa przy parafii Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu. Został założony w 1985 roku z inicjatywy m.in. Idziego Matyszczaka (pierwszego dyrygenta) i grupy ośmiu osób. Nazwę "Cantate Deo" ("Śpiewajmy Panu") przyjął w roku 1992. Obecnie w składzie chóru znajduje się około 35 członków w różnym wieku. Co roku grupa kontynuuje swoją działalność oraz zaprasza nowych członków, zwłaszcza tenorów i basów. Repertuar jest zróżnicowany: muzyka liturgiczna (utwory sakralne), świecka, patriotyczna oraz oparta na motywach ludowych. W wykazie zespołu są takie kompozytorzy jak Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeusz Mozart, Stanisław Moniuszko. Zespół uczestniczy w uroczystościach liturgicznych dla parafii i miasta, w koncertach kulturalnych, przeglądach i konkursach chóralnych.
Projekt jest współfinansowany jest przez Miasto Sieradz w ramach realizacji zadania publicznego.
Początek o godz. 18, wstęp wolny.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.