Wygodniejsza i bezpieczniejsza jazda
Powiat sieradzki finalizuje swe kolejne tegoroczne inwestycje drogowe. Po remontach oficjalnie są już oddane do użytku odcinki w Orzeżynie (gm. Błaszki) i Wągłczewie (gm. Wróblew).
Oba te odcinki zostały otwarte po przeprowadzonych pracach wczoraj. W przypadku Orzeżyna to blisko kilometr nowej drogi, w którego modernizacji pomogła gm. Błaszki dokładając powiatowi 150 tys. zł. To zadanie zyskało także wsparcie finansowe z budżetu wojewódzkiego w ramach programu przebudowy dróg dojazdowych do pól.
We Wągłczewie w gm. Wróblew remontu doczekał się odcinek o długości blisko 550 m. Tam pojawiły się m.in. chodniki i zatoka autobusowa. Koszt inwestycji to 1,8 mln zł, z czego 0,46 mln zł to wsparcie finansowe z budżetu miejscowej gminy. Dołożyła się też grupa Tauron. Warto dodać, że powiat na kolejne lata chce zmodernizować kolejny fragment swej drogi od Wągłczewa w kierunku Słomkowa Suchego.
- Powoli i małymi krokami, ale dzięki takiej właśnie współpracy z gminami, jesteśmy w stanie modernizować kolejne nasze odcinki. Gdyby nie zewnętrzne wsparcie finansowe i to z różnych źródeł, bylibyśmy w stanie robić o wiele mniej - podkreśla Mariusz Bądzior, starosta sieradzki.
Więcej informacji
Spotkanie z Tymonem Tymańskim
Dzisiaj, 11:11:55
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Tymonem Tymańskim - jednym z najbardziej wszechstronnych i niekonwencjonalnych twórców polskiej kultury współczesnej.
Włodarz skwitowany pozytywanie
Dzisiaj, 10:56:01
12 czerwca br. odbyła się XV Sesja Rady Gminy Wróblew. Niewątpliwie, najważniejszymi punktami obrad były głosowania nad udzieleniem Wójtowi Gminy Wróblew - Tomaszowi Woźniakowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy Wróblew za 2025 rok.