Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
W Muzeum Walewskich w Tubądzinie odbyła się wczoraj uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. To wyjątkowe święto pracowników oświaty stało się okazją do złożenia im podziękowań i wręczenia nagród za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodych ludzi.
W uroczystości wzięli udział dyrektorzy szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat sieradzki, wyróżnieni nauczyciele, a także przedstawiciele władz samorządowych na czele ze Starostą Mariuszem Bądziorem oraz: Wicestarostą Konradem Wilczyńskim, Członkami Zarządu Powiatu Sieradzkiego, radnymi powiatowymi i pracownikami Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Sieradzu.
Nauczyciele usłyszeli słowa wdzięczności za codzienny, często niewidoczny wysiłek wkładany w pracę na rzecz wychowania i edukacji kolejnych pokoleń młodzieży, za kształtowanie charakterów, rozbudzanie ciekawości świata i inspirowanie młodego pokolenia.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie Nagród Starosty dla nauczycieli i dyrektorów szkół za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i organizatorskiej. Nagrody otrzymało 16 nauczycieli i 3 dyrektorów:
- Agnieszka Jasianek - Dobras - dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sieradzu;
- Urszula Świniarska - dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu;
- Michał Kluba - dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Sieradzu;
- Barbara Madalińska - nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Sieradzu;
- Magdalena Palma - pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sieradzu;
- Halina Woźniak - nauczyciel Zespołu szkół Specjalnych w Warcie;
- Maciej Mess - nauczyciel Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Sieradzu;
- Sylwia Osetek - nauczyciel Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Sieradzu;
- Dariusz Iwankiewicz - nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu;
- Ewa Rębowska - nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu;
- Anna Szwankowska - nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu;
- Agnieszka Świątek - nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu;
- Żaneta Gruchot - Dąbrowska - nauczyciel Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu;
- Renata Gołembiewska - nauczyciel Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu;
- Katarzyna Focht - nauczyciel Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu;
- Paulina Szwed - Zaremba - nauczyciel Powiatowego Zespołu Szkół w Złoczewie;
- Agnieszka Łabuzińska - nauczyciel Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Warcie;
- Michał Kmieć - nauczyciel Powiatowego Zespołu Szkół w Warcie;
- Katarzyna Toboła - nauczyciel Powiatowego Zespołu Szkół w Błaszkach.
Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Muzeum Walewskich w Tubądzinie to nie tylko oficjalna gala, ale przede wszystkim spotkanie ludzi, którzy wspólnymi siłami tworzą dobrą i nowoczesną edukację w naszym powiecie.
Więcej informacji
Spotkanie z Tymonem Tymańskim
Dzisiaj, 11:11:55
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Tymonem Tymańskim - jednym z najbardziej wszechstronnych i niekonwencjonalnych twórców polskiej kultury współczesnej.
Włodarz skwitowany pozytywanie
Dzisiaj, 10:56:01
12 czerwca br. odbyła się XV Sesja Rady Gminy Wróblew. Niewątpliwie, najważniejszymi punktami obrad były głosowania nad udzieleniem Wójtowi Gminy Wróblew - Tomaszowi Woźniakowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy Wróblew za 2025 rok.
Komentarze