Konfederacja Nowa Nadzieja o KPO
W Sieradzu odbyła się wczoraj konferencja prasowa przedstawicieli partii politycznej Nowa Nadzieja. Mówili oni o nieprawidłowościach przy przyznawaniu środków finansowych w Polsce w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Ich zdaniem to wina polityków PiS i KO.
- Chciałoby się powiedzieć, gdzie Rzym, gdzie Krym. Tu tylko Sieradz i to nas nie dotyczy, bo to jest daleko i to dotyczy tylko góry. Jednak nie. Nawet tu w Sieradzu w centrum Polski taka afera dotyczy nas tutaj osobiście. Rząd Tuska, bardzo propagandowo potraktował Polaków informując, że odblokowanie funduszy z Krajowego Planu Odbudowy to jest wielki sukces rządu. Jak się jednak okazuje wynikają z tego wielkie afery - mówił podczas konferencji Daniel Binek, przedstawiciel Konfederacji Nowa Nadzieja na powiat sieradzki.
W swoim przemówieniu wskazał, że aby sięgnąć po środki z KPO wystarczyło użyć we wniosku takich słów, jak dywersyfikacja, zero emisyjność, czy innowacje. Dzięki temu jedna z pizzerii w Sieradzu dostała z KPO ponad pół mln zł tylko po to, by można tam było sprzedawać desery lodowe. Ta pizzeria, jak mówił Daniel Binek aktualnie nawet nie funkcjonuje.
- Tymczasem typowa matka Polka aby w miarę godnie żyć musi na przykład pracować po 10 godzin w sklepie, a ojciec bierze nadgodziny. Przeciętny rolnik musi obrobić swoje gospodarstwo i jeszcze zatrudnić się na etat i w sumie pracować po 16 godzin dziennie. Takich przykładów jest w całym kraju więcej - argumentował D. Binek.
We wczorajszej konferencji prasowej w Sieradzu uczestniczyli również Tomasz Piwowarski ze Zduńskiej Woli oraz Andrzej Wachowski z Błaszek, przedstawiciele Nowej Nadziei. Wskazywali m.in. na to, że w ich ocenie cała afera wokół KPO była przygotowywana od wielu lat. I rząd Donalda Tuska powinien za to przeprosić Polaków.
Organizatorzy konferencji zaapelowali również o kontakt poprzez FB do przedsiębiorców z regionu, którzy nie skorzystali ze środków z KPO i stracili na konkurencyjności.
Inwestycje z KPO można sprawdzić pod adresem: https://mapa-kpo.pl/
Więcej informacji
"Wilk Polarny" ze Zduńskiej Woli bije kolejne rekordy w ekstremalnym morsowaniu
Dzisiaj, 14:55:04
Zduńskowolanin Darek Piekarczyk, zwanym "Wilkiem Polarnym" ma na swoim koncie kolejne sukcesy w ekstremalnym morsowaniu. Uczestniczył w Ice Game 2.0 - wyzwaniu polegającym na spędzeniu 24 godzin w chłodni. Ustanowił rekord świata w najdłuższym przebywaniu w chłodni.
Old Derby wracają. W Zduńskiej Woli zagrają dla Leosia
Dzisiaj, 16:00:49
Już 20 czerwca 2026 roku o godz. 17:00 stadion PMOS przy ul. Dolnej 41 w Zduńskiej Woli ponownie stanie się miejscem wyjątkowego piłkarskiego spotkania. Przed nami IV Charytatywne Old Derby, czyli mecz legend Pogoni Zduńska Wola i Warty Sieradz. Na murawę wrócą zawodnicy, którzy przed laty tworzyli historię obu klubów, rywalizowali w derbowych pojedynkach i przez wiele sezonów byli ważną częścią lokalnego futbolu.
Podsumowanie długiego czerwcowego weekendu na drogach w regionie
Dzisiaj, 13:32:22
Policjanci z naszego regionu podsumowali działania prowadzone od 3 do 8 czerwca w związku ze świętem Bożego Ciała. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, dbając o płynność ruchu, reagując na wykroczenia oraz prowadząc kontrole drogowe.
Komentarze