Odpowie za kradzież blachy i posiadanie narkotyków
Sieradzcy policjanci kryminalni ustalili i zatrzymali 38- latka, który ukradł ważący ponad tonę arkusz blachy. Pod osłoną nocy podjechał traktorem na rondo przy ulicy Reymonta w Sieradzu. Na przyczepkę załadował znajdującą się na pasie drogowym blachę zabezpieczającą przejazd pojazdów ponadgabarytowych. Na widok pracowników firmy transportowej porzucił skradzione mienie i uciekł. W miejscu pracy, gdzie został zatrzymany 38-latek, policjanci znaleźli narkotyki. Za usiłowanie kradzieży i posiadanie środków odurzających podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
13 maja 2025 roku pracownik jednej z firm zajmującej się obsługą transportów ponadgabarytowych zawiadomił sieradzką policję o usiłowaniu kradzieży blachy znajdującej się na rondzie przy ulicy Reymonta w Sieradzu.
Z treści zeznań wynikało, że około godziny 3.00 w nocy sprawca podjechał na rondo traktorem sadowniczym z przyczepką. Załadował na nią ważący prawie tonę arkusz blachy zabezpieczającej przejazd pojazdów ponadgabarytowych. Na widok pracowników firmy transportowej, odpiął przyczepkę i odjechał. Świadkowie o całym zdarzeniu zawiadomili policję. Wartość mienia pokrzywdzony oszacował na około 2 tysiące złotych.
Pracujący na miejscu policjanci zgromadzili dowody, które pozwoliły na ustalenie wizerunku sprawcy kradzieży. Dzięki dobremu rozpoznaniu kryminalni szybko wpadli na trop złodzieja. Podejrzewali, że związek z tym przestępstwem ma 38-letni sieradzanin, dobrze znany im z wcześniejszych konfliktów z prawem. Ustalili, że może on pracować na budowie w powiecie sieradzkim.
16 maja 2025 roku w godzinach popołudniowych policjanci pojechali w typowane miejsce. Przed posesją zobaczyli traktor sadowniczy, który wyglądem odpowiadał temu, którym poruszał się sprawca. W budynku zastali 38-letniego mężczyznę, który w rozmowie z policjantami przyznał się do kradzieży blachy. W trakcie przeszukania w odzieży oraz szafkach funkcjonariusze znaleźli torebki foliowe z z nielegalnymi substancjami.
Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Wstępne badanie zabezpieczonych substancji wskazało, że jest to łącznie ponad 10 gramów amfetaminy i marihuany oraz kilka tabletek extasy. 38-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży oraz posiadania środków odurzających, za co grozi mu do kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

Komentarze