Nowe drzewa na 200-lecie Zduńskiej Woli już rosną
Pierwsze drzewa w ramach miejskiego projektu "200 drzew na 200 lat" już rosną przy pasażu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość na osiedlu Południe w Zduńskiej Woli. Buki zostały posadzone dzięki dotacji z programu InPost Green City.
Przy nowo wybudowanym deptaku między ulicami Karola Szymanowskiego i Dolną zostały posadzone buki pospolite. Sadzonki musiały mieć co najmniej 16-18 cm obwodu pnia mierzonego na wysokości 100 cm. Koszt jednej sadzonki oszacowany został na 500 zł.
Zduńska Wola otrzymała dotację w wysokości 10 tys. zł z programu InPost Green City na nasadzenie nowych drzew w mieście. Dofinansowanie to pozwoliło na posadzenie 20 dużych drzew przy wspomnianym pasażu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.
Pasaż ten powstał w ramach inwestycji prowadzonej na osiedlu Południe pod nazwą "Poprawa układu komunikacyjnego poprzez przebudowę dróg gminnych w Zduńskiej Woli", jaki został dofinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
Więcej informacji
Rekordowe 6 mln zł na renowację zbiorników wodnych w Łódzkiem
Wczoraj, 15:49:20
Aż 40 samorządów, najwięcej w historii programu, ma otrzymać wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego na renowację zbiorników wodnych. Rekordowa jest też kwota wsparcia, bo w tym roku na walkę z suszą i przeciwdziałanie podtopieniom samorząd województwa przeznacza 6 mln zł.
Jarmark Łaski 2026. Trzy dni muzyki, tradycji i rodzinnej zabawy
Wczoraj, 13:56:15
Łask ponownie stanie się centrum kultury, rozrywki i spotkań mieszkańców regionu. W dniach 5-7 czerwca odbędzie się 27. edycja Jarmarku Łaskiego, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Klasycznie". Organizatorzy przygotowali bogaty program koncertów, wydarzeń kulturalnych, atrakcji rodzinnych oraz stref tematycznych, które przez trzy dni będą tętnić życiem.
Szpital w Sieradzu rozszerza możliwości leczenia onkologicznego
Wczoraj, 10:55:51
Od 1 lipca pacjenci onkologiczni leczeni w Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu będą mogli korzystać z dodatkowej formy terapii. Oprócz chemioterapii ambulatoryjnej placówka uruchamia leczenie w ramach hospitalizacji jednodniowej. To kolejny krok w rozwoju opieki onkologicznej w szpitalu i odpowiedź na potrzeby pacjentów.
Komentarze