Spotkanie w siedzibie CPK w Warszawie
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu prowadzi postępowanie administracyjne mające na celu wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia pn.: Budowa linii kolejowej nr 85 na odc. Sieradz - Kalisz - Pleszew. Wnioskodawcą jest Spółka Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. Wariantem rekomendowanym do realizacji przez Inwestora jest wariant W9.
Na obecnym etapie postępowania Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu przystąpił do przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko ww. inwestycji.
We wtorek, 8 kwietnia 2025 r. w Warszawie w siedzibie CPK odbyło się spotkanie zorganizowane na prośbę burmistrza Piotra Świderskiego w którym wziął również udział naczelnik Stanisław Woźny.
Podczas spotkania poruszono kwestie planowanej inwestycji oraz budowy odcinka szybkiej kolei W9, która będzie przebiegać przez teren gminy. Szczegółowo przedstawiono harmonogram poszczególnych etapów planowania i realizacji inwestycji.
Przedstawiciele CPK duży nacisk kładą na rozmowy indywidualne z mieszkańcami gminy Błaszki, których inwestycja dotyczy, w związku z powyższym uruchomiony został specjalny numer telefonu - 539 188 404.
Ze strony Urzędu Miejskiego w Błaszkach można kontaktować się z naczelnikiem Stanisławem Woźnym pod numerem telefonu 43 829 09 50.
Więcej informacji
Porażka i niewykorzytany karny
Wczoraj, 22:18:32
Nieudany początek baraży o awans do IV ligi w wykonaniu rezerw Warty Sieradz. W pierwszym meczu półfinałowym Sieradzanie przegrali na wyjeździe ze Startem Brzeziny 0:2 i zmarnowali rzut karny. W sobotę odbędzie się spotkanie rewanżowe.
Na Cztery Łapy - na nowe domy czekają Spinka, Kama i Alex
Dzisiaj, 06:00:42
W programie "Na Cztery Łapy" o 14:15 poznacie trzech wyjątkowych psich seniorów z Funny Pets w Czartkach. Spinka, Kama i Alex mają za sobą wiele trudnych doświadczeń, ale każdego dnia pokazują, jak wielką siłę daje cierpliwość, spokój i zaufanie budowane małymi krokami. To historia o odwadze, przełamywaniu lęków i nadziei na własny dom.
"Modelik" zaprasza na wystawę modeli z klocków
Wczoraj, 15:59:23
Na kolejną wystawę zaprasza działająca w Zduńskiej Woli Grupa Miłośników Modeli i Modelarstwa "Modelik". W najbliższy weekend, a także tydzień później (27 i 28 czerwca) w siedzibie Ochotniej Straży Pożarnej w tym mieście będzie można oglądać modele z klocków konstrukcyjnych.

Komentarze