"W gościnie u Marii Konopnickiej"
To tytuł Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 10 kwietnia w Warckim Centrum Kultury. Konkurs jest dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim lub umiarkowanym.
Uczestnicy konkursu mogą wystąpić w trzech kategoriach wiekowych:
- grupa młodsza - uczniowie klas I - IV szkoły podstawowej,
- grupa starsza - uczniowie klas V - VIII szkoły podstawowej,
- grupa najstarsza – uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Uczniowie mogą wziąć udział w kategoriach konkursowych:
- kategoria I – recytacja wiersza lub fragmentu prozy;
- kategoria II – piękne czytanie wiersza lub fragmentu prozy.
Każdy uczestnik ma dowolność wyboru utworu, jaki zaprezentuje w trakcie konkursu. Organizatorzy proszą, by w doborze tekstu uwzględnić twórczość Marii Konopnickiej. Konkurs objęty jest patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Sieradzkiego a organizatorem jest Zespół Szkół Specjalnych w Warcie. Konkurs rozpocznie się o godzinie 10.
Szczegóły dotyczące przedsięwzięcia znajdują się na stronie internetowej Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie lub w sekretariacie pod numerem 43 8294615.
Więcej informacji
Spotkanie z Tymonem Tymańskim
Dzisiaj, 11:11:55
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Tymonem Tymańskim - jednym z najbardziej wszechstronnych i niekonwencjonalnych twórców polskiej kultury współczesnej.
Włodarz skwitowany pozytywanie
Dzisiaj, 10:56:01
12 czerwca br. odbyła się XV Sesja Rady Gminy Wróblew. Niewątpliwie, najważniejszymi punktami obrad były głosowania nad udzieleniem Wójtowi Gminy Wróblew - Tomaszowi Woźniakowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy Wróblew za 2025 rok.