2. Sieradzki Bieg "Policz Się Z Cukrzycą" za nami
W sobotę 25 stycznia w Parku im. Adama Mickiewicza w Sieradzu odbył się 2. Sieradzki Bieg "Policz się z cukrzycą", organizowany w ramach 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pogoda dopisała, co sprzyjało dobrej atmosferze i sportowym zmaganiom na trasie o długości około 5 km.
Bieg rozpoczął się o godzinie 12:00, a w wydarzeniu wzięły udział 173 osoby, które pokonały dystans nie tylko biegiem, ale także spacerem, marszem i z kijkami Nordic Walking. Co więcej, do wspólnego biegania dołączyli także czworonożni przyjaciele – psy, które wraz ze swoimi właścicielami dodały wydarzeniu wyjątkowego uroku.
Bieg liczył około 5 kilometrów, a uczestnicy musieli pokonać dwie pętle po parku. Najszybszy okazał się Tomasz Chudzicki z MUKS Wróblew (116:39). Drugi był Kordian Skibiński z 15 Brygady Łączności (17:47), a podium uzupełnił Kamil Majchrowski z Rajsport Active (19:08). W kategorii kobiet zwyciężyła Magdalena Jurga (22:40). Za nią były Magdalena Dawid (22:53) i Diana Petrosyan (23:34) - wszystkie panie reprezentowały 15 Brygadę Łączności.
Po zakończeniu biegu na wszystkich czekała pyszna zupa przygotowana przez Dominika Wróblewskiego z restauracji Chez Dominik, a w biurze zawodów można było bezpłatnie zmierzyć poziom cukru we krwi. To wszystko w duchu szerzenia świadomości na temat cukrzycy – jednej z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych.
Wszystkie wyniki znajdzicie TUTAJ
Przypominamy, że celem 33. Finału WOŚP jest wsparcie onkologii i hematologii dziecięcej poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. Dzięki takim inicjatywom jak nasz bieg możemy wspólnie przyczynić się do poprawy standardów leczenia dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.
Bieg zorganizowano we współpracy ze sztabem WOŚP #2858 działającym przy Naszym Radiu.
Organizatorami wydarzenia byli:
Janusz Grzebski – trener personalny Zafixowany na sport,
Stowarzyszenie Klub Sportowy Sieradz Biega,
Urząd Miasta Sieradza
oraz Angelus Media – Aleksandra Angelus.
Partnerem technicznym był MOSiR Sieradz, a partnerami medialnymi Nasze Radio, Nasze Radio nostalgicznie oraz nasze.fm.
Więcej informacji
"Wilk Polarny" ze Zduńskiej Woli bije kolejne rekordy w ekstremalnym morsowaniu
Dzisiaj, 14:55:04
Zduńskowolanin Darek Piekarczyk, zwanym "Wilkiem Polarnym" ma na swoim koncie kolejne sukcesy w ekstremalnym morsowaniu. Uczestniczył w Ice Game 2.0 - wyzwaniu polegającym na spędzeniu 24 godzin w chłodni. Ustanowił rekord świata w najdłuższym przebywaniu w chłodni.
Old Derby wracają. W Zduńskiej Woli zagrają dla Leosia
Dzisiaj, 16:00:49
Już 20 czerwca 2026 roku o godz. 17:00 stadion PMOS przy ul. Dolnej 41 w Zduńskiej Woli ponownie stanie się miejscem wyjątkowego piłkarskiego spotkania. Przed nami IV Charytatywne Old Derby, czyli mecz legend Pogoni Zduńska Wola i Warty Sieradz. Na murawę wrócą zawodnicy, którzy przed laty tworzyli historię obu klubów, rywalizowali w derbowych pojedynkach i przez wiele sezonów byli ważną częścią lokalnego futbolu.
Podsumowanie długiego czerwcowego weekendu na drogach w regionie
Dzisiaj, 13:32:22
Policjanci z naszego regionu podsumowali działania prowadzone od 3 do 8 czerwca w związku ze świętem Bożego Ciała. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, dbając o płynność ruchu, reagując na wykroczenia oraz prowadząc kontrole drogowe.
Komentarze