25.01.2025 16:58:36
region

2. Sieradzki Bieg "Policz Się Z Cukrzycą" za nami

W sobotę 25 stycznia w Parku im. Adama Mickiewicza w Sieradzu odbył się 2. Sieradzki Bieg "Policz się z cukrzycą", organizowany w ramach 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pogoda dopisała, co sprzyjało dobrej atmosferze i sportowym zmaganiom na trasie o długości około 5 km.

(fot. nasze.fm)

Bieg rozpoczął się o godzinie 12:00, a w wydarzeniu wzięły udział 173 osoby, które pokonały dystans nie tylko biegiem, ale także spacerem, marszem i z kijkami Nordic Walking. Co więcej, do wspólnego biegania dołączyli także czworonożni przyjaciele – psy, które wraz ze swoimi właścicielami dodały wydarzeniu wyjątkowego uroku.

Bieg liczył około 5 kilometrów, a uczestnicy musieli pokonać dwie pętle po parku. Najszybszy okazał się Tomasz Chudzicki z MUKS Wróblew (116:39). Drugi był Kordian Skibiński z 15 Brygady Łączności (17:47), a podium uzupełnił Kamil Majchrowski z Rajsport Active (19:08). W kategorii kobiet zwyciężyła Magdalena Jurga (22:40). Za nią były Magdalena Dawid (22:53) i Diana Petrosyan (23:34) - wszystkie panie reprezentowały 15 Brygadę Łączności. 

Po zakończeniu biegu na wszystkich czekała pyszna zupa przygotowana przez Dominika Wróblewskiego z restauracji Chez Dominik, a w biurze zawodów można było bezpłatnie zmierzyć poziom cukru we krwi. To wszystko w duchu szerzenia świadomości na temat cukrzycy – jednej z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych.

Wszystkie wyniki znajdzicie TUTAJ

Przypominamy, że celem 33. Finału WOŚP jest wsparcie onkologii i hematologii dziecięcej poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. Dzięki takim inicjatywom jak nasz bieg możemy wspólnie przyczynić się do poprawy standardów leczenia dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Bieg zorganizowano we współpracy ze sztabem WOŚP #2858 działającym przy Naszym Radiu.

Organizatorami wydarzenia byli:
Janusz Grzebski – trener personalny Zafixowany na sport,
Stowarzyszenie Klub Sportowy Sieradz Biega,
Urząd Miasta Sieradza
oraz Angelus Media – Aleksandra Angelus.

Partnerem technicznym był MOSiR Sieradz, a partnerami medialnymi Nasze Radio, Nasze Radio nostalgicznie oraz nasze.fm.

Komentarze

Nie jestem
27.01.2025 07:52:05
Jakimś specjalnym zwolennikiem Owsiaka ale co wam to przeszkadza że zbierają przy każdej okazji na Orkiestrę.? Byłem, pobiegłem , świetnie spędzony czas wokół uśmiechniętych ludzi. Nie rozumiem tego zamieszania z WOŚP.
Zawodnik
26.01.2025 21:38:48
Było super...wszystko na medal i w szczytnym celu dziękujemy i do zobaczenia za rok
Adaś
26.01.2025 09:31:44
Wspaniałe wydarzenie które należy rozwijać i kontynuować! Szkoda jedynie że o takiej porze chorób zgodnie z tradycją, samego mnie niestety owa choroba przydusiła i pojawić się nie mogłem. Ale dogonię was za rok! Malutka uwaga odnośnie medali, czy wielkim problemem jest by choć serduszko na pamiątkowym medalu było w kolorze w przyszłych edycjach? :)
Super
26.01.2025 08:53:26
Klimat, super bieg, super sprawa. Dziękujemy!
Jesteście Wielcy
25.01.2025 18:18:18
Brawo dla WSzystkich. Organizacja uczestnictwo. Brawo❤️

Więcej informacji

Zduńska Wola

"Wilk Polarny" ze Zduńskiej Woli bije kolejne rekordy w ekstremalnym morsowaniu

Dzisiaj, 14:55:04

Zduńskowolanin Darek Piekarczyk, zwanym "Wilkiem Polarnym" ma na swoim koncie kolejne sukcesy w ekstremalnym morsowaniu. Uczestniczył w Ice Game 2.0 - wyzwaniu polegającym na spędzeniu 24 godzin w chłodni. Ustanowił rekord świata w najdłuższym przebywaniu w chłodni.

0
Sieradz i Zduńska Wola
PATRONAT

Old Derby wracają. W Zduńskiej Woli zagrają dla Leosia

Dzisiaj, 16:00:49

Już 20 czerwca 2026 roku o godz. 17:00 stadion PMOS przy ul. Dolnej 41 w Zduńskiej Woli ponownie stanie się miejscem wyjątkowego piłkarskiego spotkania. Przed nami IV Charytatywne Old Derby, czyli mecz legend Pogoni Zduńska Wola i Warty Sieradz. Na murawę wrócą zawodnicy, którzy przed laty tworzyli historię obu klubów, rywalizowali w derbowych pojedynkach i przez wiele sezonów byli ważną częścią lokalnego futbolu.

0
Sieradz i Zduńska Wola

Podsumowanie długiego czerwcowego weekendu na drogach w regionie

Dzisiaj, 13:32:22

Policjanci z naszego regionu podsumowali działania prowadzone od 3 do 8 czerwca w związku ze świętem Bożego Ciała. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, dbając o płynność ruchu, reagując na wykroczenia oraz prowadząc kontrole drogowe.

0
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
20:06
Highway Tune
Greta Van Fleet
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
20:06
Miłość Jak Wino
Eleni
Program
Posesja
Zadaj pytanie przed najbliższą audycją!
Do audycji pozostało:
--:--:--
Przejdź i zadaj pytanie →
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 9.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 9.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
9.06.2026 Darek Piekarczyk (Wilk Polarny) ze Zduńskiej Woli bije kolejne rekordy w ekstremalnym morsowaniu
9.06.2026 Balcerzak Cup 2026 - rozmowa z organizatorką Patrycją Balcerzak
8.06.2026 11. Festiwal Mleka i Miodu w Strumianach (GM. Burzenin)
3.06.2026 Piknik profilaktyczno-motoryzacyjny pod hasłem Bezpieczne Wakacje - zaproszenie do udziału
3.06.2026 Michał i Przemek z zespołu Beware zapraszają na premierowy koncert nowej płyty

Co, gdzie, kiedy

09.06.2026
Spotkanie z Markiem Miśkiewiczem
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu, ul. Zwirki i Wigury 4
13.06.2026
Raptusz vol 1.
Miejski Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli
Zduńskowolski Piknik Koszykarski
Hala Szkoły Podstawowej nr 5 w Zduńskiej Woli
14.06.2026
Balcerzak Cup
MOSiR Sieradz
II Powiatowy Dzień Sportu
Plac Wojewódzki w Sieradzu
Festyn Rodzinny i wystawa prac młodych artystów
park przy Muzeum Walewskich w Tubądzinie
Koncert Chóru Lutnia
Kościół pw. św. Mikołaja w Warcie
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
2
Kuba i Kuba
Stygnie lato
3
Milky
Just The Way You Are (David Guetta Remix)
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...