Koncerty świąteczno-noworoczne Miejskiej Orkiestry OSP w Sieradzu
Miejska Orkiestra Dęta OSP w Sieradzu zaprasza wszystkich miłośników muzyki na koncerty świąteczno-noworoczne. Podczas koncertów usłyszycie kolędy, piosenki świąteczne a także utwory w różnych stylach muzycznych. Koncerty odbędą się 5 i 12 stycznia 2025 roku.
Członkowie zespołu wraz kapelmistrzem Damianem Michalukiem i gośćmi zaprezentują efekt swojej pracy. Wystąpi ok. 50 muzyków. Pierwszą część koncertu wypełnią piękne, mniej i bardziej znane polskie kolędy oraz piosenki o charakterze świątecznym, zaśpiewane przez wokalistów na co dzień pracujących z panem Jarosławem Miłkiem z towarzyszeniem orkiestry.
W drugiej części pojawią się utwory w różnych stylach muzycznych od klasycznego poprzez muzykę filmową do wokalnych standardów muzyki polskiej. Ciekawym i niecodziennym będzie utwór Parisienne Walkways, w którym pojawi się zestawienie gry solowej gitary elektrycznej z orkiestrą dętą. Całość koncertu zakończy dobrze znany Radetzky Marsz. Czas koncertu 2 godziny z przerwą.
Koncerty odbędą się 5 i 12 stycznia 2025 roku o godzinie 17 w Sieradzkim Centrum Kultury. Bilety w cenie: 30 zł (dostępne wyłącznie w kasie SCK oraz na scksieradz.pl)
Na koncerty zaprasza Andrzej Czapnik, kierownik Orkiestry:
Więcej informacji
Porażka i niewykorzytany karny
Wczoraj, 22:18:32
Nieudany początek baraży o awans do IV ligi w wykonaniu rezerw Warty Sieradz. W pierwszym meczu półfinałowym Sieradzanie przegrali na wyjeździe ze Startem Brzeziny 0:2 i zmarnowali rzut karny. W sobotę odbędzie się spotkanie rewanżowe.
Na Cztery Łapy - na nowe domy czekają Spinka, Kama i Alex
Dzisiaj, 06:00:42
W programie "Na Cztery Łapy" o 14:15 poznacie trzech wyjątkowych psich seniorów z Funny Pets w Czartkach. Spinka, Kama i Alex mają za sobą wiele trudnych doświadczeń, ale każdego dnia pokazują, jak wielką siłę daje cierpliwość, spokój i zaufanie budowane małymi krokami. To historia o odwadze, przełamywaniu lęków i nadziei na własny dom.
"Modelik" zaprasza na wystawę modeli z klocków
Wczoraj, 15:59:23
Na kolejną wystawę zaprasza działająca w Zduńskiej Woli Grupa Miłośników Modeli i Modelarstwa "Modelik". W najbliższy weekend, a także tydzień później (27 i 28 czerwca) w siedzibie Ochotniej Straży Pożarnej w tym mieście będzie można oglądać modele z klocków konstrukcyjnych.
