Miejska Orkiestra Dęta wystąpiła ze świątecznym repertuarem
Kilka bisów i ogromne brawa z owacjami na stojąco. Tak zduńskowolska publiczność dziękowała Miejskiej Orkiestrze Dętej o Tradycjach Kolejowych za przepiękny świąteczny występ.
Podczas koncertu "Znowu idą Święta..." muzycy zaprezentowali we własnej interpretacji i aranżacjach najpiękniejsze polskie kolędy i uwielbiane na całym świecie popularne świąteczne melodie.
Usłyszeliśmy m.in.: Here Comes Santa Claus, The call off christmas, White Christmas, Let is snow, The Most Wonderful Time of the Year, Lulejże mi, lulej , Gdy Śliczna Panna, Merry Christmas everyone, Jingle Bells przy dźwiękach fletu, oboju, klarnetu, saksofonu, kornetu, waltorni, puzonu, tuby, gitary basowej oraz instrumentów perkusyjnych. Występ wzbogaciły głosy wokalistek: Karoliny Piątek i Patrycji Strzelińskiej.
Nie zabrakło również świątecznych życzeń od Prezydenta Miasta Zduńska Wola Konrada Pokory i Dyrektora MDK Pawła Perdka.
Miejska Orkiestra Dęta o Tradycjach Kolejowych w Zduńskiej Woli powstała w 2016 roku i od tej pory działa jako stowarzyszenie. Jej korzenie jednak sięgają znacznie dalej, bo od 1936 roku w Karsznicach i Zduńskiej Woli kultywuje tradycje orkiestr dętych.
Rozrastająca się Orkiestra ciągle doskonali swój warsztat muzyczny, który prezentuje podczas koncertów oraz licznych występów z okazji różnych obchodów, uroczystości samorządowych, kulturalnych i religijnych.
Jej misją jest reprezentowanie miasta i kształcenie młodych muzyków do gry w Orkiestrze. Współpracując z Miejskim Domem Kultury realizuje liczne projekty z Budżetu Obywatelskiego miasta oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego takie jak: "Parada Orkiestr Dętych", "Piknik Wojska i Służb Mundurowych" czy "Orkiestra dla każdego"- umożliwiający bezpłatną grę na instrumentach dętych.
Prezesem Stowarzyszenia jest Dariusz Skalski, a kapelmistrzem Adam Kobalczyk.
Koncert Znowu idą Święta... odbył się 15 grudnia w sali widowiskowej MDK Ratusz.
Więcej informacji
"Wilk Polarny" ze Zduńskiej Woli bije kolejne rekordy w ekstremalnym morsowaniu
Dzisiaj, 14:55:04
Zduńskowolanin Darek Piekarczyk, zwanym "Wilkiem Polarnym" ma na swoim koncie kolejne sukcesy w ekstremalnym morsowaniu. Uczestniczył w Ice Game 2.0 - wyzwaniu polegającym na spędzeniu 24 godzin w chłodni. Ustanowił rekord świata w najdłuższym przebywaniu w chłodni.
Old Derby wracają. W Zduńskiej Woli zagrają dla Leosia
Dzisiaj, 16:00:49
Już 20 czerwca 2026 roku o godz. 17:00 stadion PMOS przy ul. Dolnej 41 w Zduńskiej Woli ponownie stanie się miejscem wyjątkowego piłkarskiego spotkania. Przed nami IV Charytatywne Old Derby, czyli mecz legend Pogoni Zduńska Wola i Warty Sieradz. Na murawę wrócą zawodnicy, którzy przed laty tworzyli historię obu klubów, rywalizowali w derbowych pojedynkach i przez wiele sezonów byli ważną częścią lokalnego futbolu.
Podsumowanie długiego czerwcowego weekendu na drogach w regionie
Dzisiaj, 13:32:22
Policjanci z naszego regionu podsumowali działania prowadzone od 3 do 8 czerwca w związku ze świętem Bożego Ciała. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, dbając o płynność ruchu, reagując na wykroczenia oraz prowadząc kontrole drogowe.