Z nudów ukradli pachołki drogowe
Policjanci ze zduńskowolskiej komendy ustalili sprawców niecodziennej kradzieży, którzy w nocy z 4 na 5 września dokonali kradzieży 12 pachołków drogowych na terenie gminy Zduńska Wola. Teraz grozi im surowa kara.
W nocy z 4 na 5 września do dyżurnego komendy w Zduńskiej Woli wpłynęło nietypowe zgłoszenie od pracownika Powiatowego Zarządu Dróg w Zduńskiej Woli o kradzieży 12 pachołków drogowych. Do zdarzenia poszło na terenie gminy Zduńska Wola, gdzie służby drogowe malowały poziome oznakowanie drogi. Interweniujący policjanci ustalili, że sprawcami było kilku młodych mężczyzn, poruszających się dwoma samochodami osobowymi, którzy bez wahania zapakowali rozstawione pachołki do swoich pojazdów, po czym oddalili się z miejsca zdarzenia.
- Zduńskowolscy policjanci już następnego dnia byli w posiadaniu danych pojazdów, ich kierujących oraz pasażerów, które brały udział w kradzieży. Było to 6 mężczyzn w wieku od 18 do 20 lat zamieszkujących na terenie powiatu zduńskowolskiego. Mężczyźni potwierdzili, że tego wieczoru spotkali się na jednym z parkingów, po czym poruszając się dwoma samochodami marki mercedes i nissan, jeździli bez celu po terenie miasta i gminy Zduńska Wola. Podczas nocnej przejażdżki wpadli na nietypowy pomysł, aby założyć się, która ekipa zbierze więcej pachołków. Od słów przeszli do czynów, udali się na teren gminy Zduńska Wola, gdzie prowadzone były prace drogowe, skąd trzech z tych zduńskowolan dokonało kradzieży pachołków - relacjonuje młodszy aspirant Paulina Matysiak z policji w Zduńskiej Woli.
Mundurowi w bagażniku nissana znaleźli wszystkie utracone pachołki drogowe, które zostały zabezpieczone, a następnie przekazane dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg w Zduńskiej Woli.
Teraz tych trzech mężczyzn odpowie za popełnione wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna w wysokości do 5 tys. zł.
Więcej informacji
"Wilk Polarny" ze Zduńskiej Woli bije kolejne rekordy w ekstremalnym morsowaniu
Dzisiaj, 14:55:04
Zduńskowolanin Darek Piekarczyk, zwanym "Wilkiem Polarnym" ma na swoim koncie kolejne sukcesy w ekstremalnym morsowaniu. Uczestniczył w Ice Game 2.0 - wyzwaniu polegającym na spędzeniu 24 godzin w chłodni. Ustanowił rekord świata w najdłuższym przebywaniu w chłodni.
Old Derby wracają. W Zduńskiej Woli zagrają dla Leosia
Dzisiaj, 16:00:49
Już 20 czerwca 2026 roku o godz. 17:00 stadion PMOS przy ul. Dolnej 41 w Zduńskiej Woli ponownie stanie się miejscem wyjątkowego piłkarskiego spotkania. Przed nami IV Charytatywne Old Derby, czyli mecz legend Pogoni Zduńska Wola i Warty Sieradz. Na murawę wrócą zawodnicy, którzy przed laty tworzyli historię obu klubów, rywalizowali w derbowych pojedynkach i przez wiele sezonów byli ważną częścią lokalnego futbolu.
Podsumowanie długiego czerwcowego weekendu na drogach w regionie
Dzisiaj, 13:32:22
Policjanci z naszego regionu podsumowali działania prowadzone od 3 do 8 czerwca w związku ze świętem Bożego Ciała. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, dbając o płynność ruchu, reagując na wykroczenia oraz prowadząc kontrole drogowe.
Komentarze