23.06.2024 21:34:22

Kolejne lekkoatletyczne talenty

We Włocławku odbył się Ogólnopolski Finał Nestle Cup Lekkoatletyka dla Każdego. Na podium stali reprezentanci LKS-u MOSiR Sieradz – Aleksander Kulawiak i Maja Kaczmarek.

(fot. Facebook: LKS MOSiR Sieradz Lekkoatletyka)

Finał LDK to największa impreza lekkoatletyczna dla dzieci. W biegu na 600 metrów w kategorii młodzików srebro wywalczył Kulawiak. Wynikiem 1.28,90 poprawił rekord życiowy. Kaczmarek była trzecia na 100 metrów U16. W finale miała czas 12.14 s. Wynik ten nie zostanie jednak uznany za oficjalną życiówkę, a to ze względu na zbyt silny wiatr (+3.4 m/s).

Bardzo blisko podium była Kalina Lewandowska. Zawodniczka MOSiR-u była czwarta w biegu na 600 m U16 (1.42,38). Oliwia Orzechowska zajęła 6. miejsce na 1000 m z przeszkodami U16 (3.20,86). Tymon Klucha był 10. na 100 m U16 (12.74 s.), Jacek Pietrasik zajął 15. miejsce na 1000 m U14 (3.23.60), a Róża Skotnicka 19. pozycję na 1000 m U14 (3:26.26).