08.05.2024 06:06:34 (Aktualizacja: 10.05.2024 17:39:57)

Lekkoatletyczny mityng w Sieradzu

W sobotę na stadionie MOSiR-u Sieradz odbędzie się Ogólnopolski Mityng Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego. Początek zawodów o godzinie 10:30.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Jako pierwsze rywalizować będą dzieci na dystansie 100 metrów. Konkurencje w kategoriach open rozpoczną się o 11:00. Na listach startowych jest około 400 zawodników, wśród nich sportowcy z naszego regionu. Kibice będą mogli obejrzeć wielokrotną medalistką mistrzostw Polski w trójskoku Agnieszkę Bednarek. To lekkoatletka ze Smaszkowa, która rozpoczynała karierę w Sieradzu, a obecnie reprezentuje AZS Łódź. O zwycięstwo w biegach na 100 i 200 metrów powalczy medalistka mistrzostw Polski młodziczek i juniorek młodszych Hanna Piątkowska, która reprezentuje klub LKS MOSiR Sieradz. W trójskoku o dobry wynik postara się Szymon Gabrysiak z PARK-u Zduńska Wola. To też zawodnik mający na koncie medale mistrzostw kraju.

W ramach mityngu przewidziano następujące konkurencje: 100 m, 200 m, 300 m, 400 m, 600 m, 800 m, 1500 m, skok w dal, trójskok, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem i rzut dyskiem.

Organizatorami zawodów są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sieradzu, Ludowy Klub Sportowy MOSiR Sieradz oraz Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.