20.04.2024 19:12:56

Warta z Legionovią za punkt

W 26. kolejce piłkarskiej III ligi Warta Sieradz zremisowała na swoim stadionie z Legionovią Legionowo 2:2. Obie bramki dla sieradzan zdobył Bartłomiej Maćczak.

Pierwszy gol padł w 20 minucie. Jeden z piłkarzy Legionovii oddał strzał, Kamil Miazek odbił piłkę przed siebie, ale do dobitki doszedł Franciszek Fabiszewski, który dał swojej drużynie prowadzenie. Minęły dwie minuty i Warta już wyrównała. Po podaniu Damiana Ślesickiego Maćczak znalazł się sam na sam z bramkarzem i posłał piłkę do siatki. Jeszcze w pierwszej połowie Legionovia zdołała trafić w poprzeczkę sieradzkiej bramki, a potem zdobyła swojego kolejnego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Aleksander Biegański.

Na początku drugiej połowy sieradzanie stworzyli kilka dogodnych sytuacji. Blisko zdobycia bramki byli Krystian AdamiakShingo Koreeda. Ich strzały wybronił jednak golkiper gości. Gol padł w końcu w 69 minucie. Znów trafił Maćczak i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Warta Sieradz – Legionovia Legionowo 2:2 (1:2)
0:1 – Franciszek Fabiszewski (20’)
1:1 – Bartłomiej Maćczak (22’)
1:2 – Aleksander Biegański (32’)
2:2 – Bartłomiej Maćczak (69’)

Skład Warty: Miazek – Adamiak, Koncewicz-Żyłka (ż), Lis, Ślesicki – Czyżewski (45’ Jachno), Pietrzak, Koreeda, Piela – Maćczak, Kręcichwost (ż)