strzałka do góry
03.04.2024 09:54:22
Sieradz

Nagrody i stypendia sportowe

W Urzędzie Miasta Sieradza odbyła się dziś miła uroczystość związana z wręczeniem stypendiów i nagród za osiągnięcia sportowe w roku 2023 r. Prezydent Sieradza Paweł Osiewała oraz Magdalena Słupińska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu wręczyli 11 stypendiów oraz 27 nagród. Serdeczne gratulujemy sieradzkim sportowcom.

(fot. arch. Urząd Miasta Sieradza)

LISTA LAUREATÓW:

STYPENDIA:

1. Mateusz Łużyński - Kajakowy Klub Sportowy/kajakarstwo - I miejsce IV Mistrzostwa Polski na Ergometrach Kajakowych K-1 500 m
2. Bartosz Łużyński - Kajakowy Klub Sportowy/kajakarstwo - I miejsce IV Mistrzostwa Polski na Ergometrach Kajakowych K-1 1000 m
3. Jakub Łużyński - Kajakowy Klub Sportowy/kajakarstwo - I miejsce IV Mistrzostwa Polski na Ergometrach Kajakowych K-1 3000 m
4. Mateusz Juchner - Klub Sportowy ŻEGLINA - II miejsce PZLA 11. Otwarte Mistrzostwa Polski w biegu na 5 km /Niepodległa Piątka na PGE Narodowym
5. Patryk Pawłowski - LKS MOSiR SIERADZ/lekkoatletyka - II miejsce PZLA Mistrzostwa Polski w sztafetach 2023 4x200 m
6. Jakub Pędziwiatr - LKS MOSiR SIERADZ/lekkoatletyka - II miejsce PZLA Mistrzostwa Polski w sztafetach 2023 4x200 m
7. Jarosław Gołąb - LKS MOSiR SIERADZ/lekkoatletyka - II miejsce PZLA Mistrzostwa Polski w sztafetach 2023 4x200 m
8. Miłosz Jarząb - LKS MOSiR SIERADZ/lekkoatletyka - II miejsce PZLA Mistrzostwa Polski w sztafetach 2023 4x200 m
9. Hanna Piątkowska - LKS MOSiR SIERADZ/lekkoatletyka
- I miejsce Ogólnopolski Finał Nestle Cup „Lekkoatletyka dla każdego”,
- I miejsce Mistrzostwa Polski w sztafetach U16.
10.Mateusz Cieślak - TEKWON-DO Mateusz Cieślak/teakwon-do - I miejsce Mistrzostwa Europy Ligh Contact Senior
11. Antoni Ulas - MKS TRÓJKA ŁÓDŹ/pływanie - I miejsce Zimowe Mistrzostwa Polski sztafeta 4x100 m stylem dowolnym

NAGRODY:

1. Jan Ignasiak - LKS MOSiR SIERADZ/lekkoatletyka - II miejsce Mistrzostwa Polski Masters – skok wzwyż
2. Tymon Klucha - LKS MOSiR SIERADZ/ lekkoatletyka - II miejsce Ogólnopolski Finał Nestle Cup „Lekkoatletyka dla każdego”– bieg 300 m
3. Róża Skotnicka - LKS MOSiR SIERADZ/lekkoatletyka - III miejsce Ogólnopolski Finał Nestle Cup „Lekkoatletyka dla każdego”
4. Maja Kaczmarek - LKS MOSiR SIERADZ/lekkoatletyka - V miejsce Ogólnopolski Finał Nestle Cup „Lekkoatletyka dla każdego” U16 – bieg 100 m
5. Maciej Rembek - Kajakowy Klub Sportowy/kajakarstwo - I miejsce IV Mistrzostwa Polski na Ergometrach Kajakowych K1 3000 m
6. Waldemar Jurczak - Kajakowy Klub Sportowy/kajakarstwo
- I miejsce K-2 Senior Games Mistrzostwa Świata Masters 200 m, 500 m
- II miejsce K-2 Senior Games Mistrzostwa Świata Masters 200 m, 500 m
- II miejsce K-1 Senior Games Mistrzostwa Świata Masters 200 m
- III miejsce K-4 Senior Games Mistrzostwa Świata Masters 200 m, 500 m
- IV miejsce K-1 Senior Games Mistrzostwa Świata Masters 500 m
7. Andrzej Nowak - Kajakowy Klub Sportowy/kajakarstwo
- III miejsce 37 Mistrzostwa Polskie w Maratonie K-1 15,2 km,
- III miejsce 26 Mistrzostwa Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym K-4 200 m
8. Krzysztof Sierszeń - Kajakowy Klub Sportowy/kajakarstwo - III miejsce 26. Mistrzostwa Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym K-4 200 m
9. Waldemar Szumicki - Kajakowy Klub Sportowy/kajakarstwo
- I miejsce 26 Mistrzostwa Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym K-4 200 m
- I miejsce 26 Mistrzostwa Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym K-4 500 m
10. Monika Duc – Tatarek - Kajakowy Klub Sportowy/kajakarstwo - I miejsce Mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym K-1 11,7 km
11. Krzysztof Kołtun - Kajakowy Klub Sportowy/kajakarstwo - III miejsce 26 Mistrzostwa Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym K-4 200 m
12. Oliwia Grobelna - TEKWON-DO Mateusz Cieślak/ teakwon-do - II miejsce Open European Championships Taekwon-Do ITFU w walkach Light Contact
13. Justyna Graczykowska - TEKWON-DO Mateusz Cieślak/teakwon-do - I miejsce Mistrzostwa Kujaw w walkach Semi Contact,
- I miejsce Mistrzostwa Kujaw w Technikach Specjalnych,
- I miejsce Mistrzostwa Mazowsza w walkach Semi Contact,
- I miejsce Mistrzostwa Mazowsza w Układach Formalnych,
- I miejsce Mistrzostwa Opolszczyzny w walkach Semi Contact,
- I miejsce Mistrzostwa Opolszczyzny w Układach Formalnych,
- I miejsce Mistrzostwa Dolnego Śląska w Technikach Specjalnych
14. Hanna Graczykowska - - TEKWON-DO Mateusz Cieślak/ teakwon-do - I miejsce Mistrzostwa Dolnego Śląska w Bong Matsogi,
- I miejsce Mistrzostwa Opolszczyzny w w Bong Matsogi,
- I miejsce Mistrzostwa Wielkopolski w walkach Bong Matsogi,
- I miejsce Mistrzostwa Wielkopolski w Technikach Specjalnych.
15. Antoni Klocek - - TEKWON-DO Mateusz Cieślak/ teakwon-do - I miejsce Mistrzostwa Wielkopolski w Technikach Specjalnych,
- I miejsce Mistrzostwa Wielkopolski w walkach Bong Matsogi,
- I miejsce Mistrzostwa Kujaw w walkach Bong Matsogi,
- I miejsce Mistrzostwa Kujaw w Technikach Szybkościowych,
- I miejsce Mistrzostwa Opolszczyzny w Technikach Szybkościowych,
- I miejsce Mistrzostwa Dolnego Śląska w walkach Bong Matsogi
16. Szymon Cieślak - UJKS Szturwał Kalisz/windserfing - zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata i Europy
17. Jakub Łącki - UKS Azymut Pabianice/bieg na orientację
- I miejsce – Grand Prix Polonia kat. M16/18
- III miejsce w Baltic Cup kat. 18
18. Julia Łącka - UKS Azymut Pabianice/bieg na orientację- II miejsce – Grand Prix Polonia kat. M16
19. Piotr Pacyna - AZS Uniwersytet Łódzki/ koszykówka - II miejsce Finał Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce
20. Natalia Grzelczyk - AZS Politechnika Wrocławska/pływanie - I miejsce Akademickie Mistrzostwa Polski stylem grzbietowym 50 m
21. Wojciech Piekarczyk - KS ŻEGLINA/lekkoatletyka - I miejsce 33. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters 2000 p. prz
22. Julia Kwaśniewska - UKS 10 Sieradz/piłka siatkowa plażowa - II miejsce w finale Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar Kinder Joy of moving -ogólnopolskie rozgrywki młodzieżowe kategorii U-11
23. Natalia Królikowska - UKS 10 Sieradz/piłka siatkowa plażowa - II miejsce w finale Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar Kinder Joy of moving -ogólnopolskie rozgrywki młodzieżowe kategorii U-11
24. Patryk Chramiec - AZS Uniwersytet Łódzki/koszykówka - II miejsce w Finale Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce Mężczyzn w klasyfikacji uniwersytetów
25. Amaya Pachny - LUKS TRÓJKA SIERADZ/koszykówka - III miejsce w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Kadetek Młodszych
26. Łukasz Poluszczyk - MG LZS Zelów/lekkoatletyka - I miejsce w Finale Centralnym XXVI Ogólnopolskich Igrzysk LZS bieg na 60 m
27. Malwina Męcfal - MG LZS Zelów/lekkoatletyka - IV miejsce w Finale Centralnym XXVI Ogólnopolskich Igrzysk LZS bieg na 400 m

bp / źródło: Urząd Miasta Sieradza
Komentarzy: 3

Komentarze

Wodnik 03.04.2024 23:30:06
Gratulacje dla wszystkich zawodników.Sa wyniki są i nagrody Wielkie brawa dla grupy sieradzkich kajakarzy
Sieradz 03.04.2024 16:34:26
Gratulację dla wszystkich nagrodzonych , Oni godnie reprezentują miasto Sieradz
Anatol 03.04.2024 11:19:16
Gratulacje!

Więcej informacji

Zduńska Wola

Rafał Augustyniak wraz z Legią Warszawa wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w piłce nożnej. To kolejny sukces piłkarza ze Zduńskiej Woli.

2

Złoczewia znów gubi punkty

Wczoraj, 20:22:57
region

Złoczewia Złoczew zremisowała z Piastem Błaszki 1:1 w meczu 25. kolejki Sieradzkiej Klasy Okręgowej. Wicelider traci już 10 punktów do WKS-u Wieluń. Na pozycji wicelidera umocniły się rezerwy Warty Sieradz, które wygrały z Czarnymi Rząśnia 3:1.

6

Medalowe żniwa karateków

Wczoraj, 16:10:21
Sieradz

Reprezentanci Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobyli 18 medali na Mistrzostwach Wielkopolski. Zawody odbywały się w Malanowie.

1

Nasze Radio 104,7 FM

05:42

Chodź, Przytul, Przebacz
Andrzej Piaseczny

Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie

05:44

Ja się boję utyć
Barbara Rylska

Kontakt do studia

kontakt@nasze.fm

502 27 11 11

43 827 11 11

Co, gdzie, kiedy

21.05.2024

Stand-up Wiolki Walaszczyk w programie "Mleczarnia z Przecławia"
Teatr Miejski w Sieradzu

24.05.2024

Spektakl "Razem czy osobno?"
Miejski Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli

25.05.2024

Międzynarodowy Festiwal Melos - Koncert V
Muzeum Walewskich w Tubądzinie
Clan of Xymox
Miejski Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli
Więcej...









Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1+1Daria Zawiałow
Złamane serce jest OK
2+7Artemas
i like the way you kiss me
30Ariana Grande
we cant be friends (wait for your love)