30.03.2024 16:04:03

Świąteczne, pierwsze zwycięstwo

Piłkarze Warty Sieradz w końcu odnieśli zwycięstwo w rundzie wiosennej III ligi. W 24. kolejce wygrali na swoim boisku z Victorią Sulejówek 3:0.

W 10 minucie Jakub Piela został sfaulowany w polu karnym przeciwnika i sędzia odgwizdał jedenastkę. Do piłki podszedł Krystian Adamiak, który strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Victoria posyłała kilka groźnych podań z boku boiska, ale w polu karnym brakowało im zawodnika, który dobiegłby do bezpańskiej piłki. Warta także miała swoje okazje w pierwszej połowie. Tuż przed przerwą w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Shingo Koreeda. Japończyk uderzył jednak niecelnie, obok prawego słupka.

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla gospodarzy. Adamiak dośrodkował na głowę Bartłomieja Maćczaka, a ten wykorzystał sytuację i dał swojej drużynie kolejną bramkę. Już kilka minut później znakomity strzał z dystansu oddał Piotr Mielczarek. Piłka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową. Przy ten akcji znów asystował Adamiak.

Skład Warty: Miazek (ż) – Drabik (90+1’ Czyżewski), Adamiak (ż), Koncewicz-Żyłka, Lis – Ślesicki, Pietrzak (71’ Jachno), Koreeda (84’ Oyedele), Mielczarek (71’ Janiszewski), Maćczak – Piela (84’ Pluta)

Warta Sieradz – Victoria Sulejówek 3:0 (1:0)
1:0 – Krystian Adamiak (10’)
2:0 – Bartłomiej Maćczak (47’)
3:0 – Piotr Mielczarek (56’)