21.01.2024 21:48:05
Sieradz i Zduńska Wola

Hanna Piątkowska z kolejnymi życiówkami

W Spale odbył się Ogólnopolski Halowy Mityng ŁOZLA. Ponownie z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Hanna Piątkowska. Sprinterka LKS-u MOSiR Sieradz poprawiła dwa rekordy życiowe. Sukcesy odnieśli też inni zawodnicy z naszego regionu.

(fot. Facebook: LKS MOSiR Sieradz Lekkoatletyka)

Z czasem 7.79 sieradzanka wygrała bieg na 60 metrów w kategorii juniorek młodszych. Na dystansie 200 metrów zajęła szóste miejsce, ale przegrała wyłącznie ze starszymi zawodniczkami. Na metę wbiegła z czasem 25.75. W poprzednim tygodniu Piątkowska również dwukrotnie poprawiała rekordy życiowe na tych dystansach.

W ramach mityngu odbyły się też mistrzostwa województwa łódzkiego młodzików. Medale zdobyli:

• Maja Kaczmarek (MOSiR) – złoto na 300 m (42.87 – rekord życiowy) i srebro na 60 m (8.04 – rekord życiowy)
  • Kalina Lewandowska (MOSiR) - złoto na 600 m (1:48.51)
  • Oliwia Orzechowska (MOSiR) – złoto na 1000 m (3:15.37)
  • Stanisław Głogowski (PARK Zduńska Wola) – srebro w wieloskoku (11.94 – rekord życiowy)