20.01.2024 20:37:53

Tubądzin Volley awansował na pozycję wicelidera

Tubądzin Volley MOSiR Sieradz wygrał ze Stilonem Gorzów Wielkopolski 3:1 (21:25, 25:21, 25:15, 25:23) w meczu 17. kolejki II ligi. Dzięki temu zwycięstwu sieradzanie awansowali w tabeli z trzeciego na drugie miejsce.

W pierwszym secie przez długi czas utrzymywał się remis. W końcowej fazie goście byli jednak skuteczniejsi i wygrali 25:21. Kolejna partia zakończyła się takim samym wynikiem, ale tym razem górą byli gospodarze.

Trzecia partia zaczęła się od prowadzenia Tubądzina Volley 3:0. Rywale zdołali jednak odrobić straty i doprowadzić do wyniku 6:6. Sieradzanie wyszli ponownie na prowadzenia, a ponadto zaczęli jeszcze bardziej dominować na parkiecie, ostatecznie zwyciężając 25:15.

W czwartym secie wydawało się, że sieradzanie bez większych problemów dowiozą kilkupunktową przewagę. Pod koniec popełnili jednak kilka błędów i zrobił się remis 22:22. W następnych akcjach górą był jednak Tubądzin Volley, który wygrał 25:23.

Wyjściowy skład Tubądzina Volley: Smyrski, Rajchelt, Kozielski, Wroniecki, Łazarowicz, Waśkowski, Kosz

Rezerwowi: Szymczak, Małecki, Piechociński, Pędzik, Leśnik, Jędrasik

Porażkę poniosły Wilki Wilczyn. Dotychczasowy wicelider przegrał w trzech setach z Energetykiem Poznań. Dzięki temu Tubądzin Volley awansował w tabeli i ustępuje tylko Aniołom Toruń. Dodajmy jednak, że zespół z Wilczyna rozegrał o dwa spotkania mniej.

Wyniki 17. kolejki:
Tubądzin Volley MOSiR Sieradz – Stilon Gorzów Wielkopolski 3:1 ( 21:25, 25:21, 25:15, 25:23)
Krishome Września – Volley Team Żychlin 3:0 (25:23, 26:24, 25:23)
Anioły Toruń – Orzeł Międzyrzecz 3:0 (25:16, 25:11, 25:14)
Energetyk Poznań – Wilki Wilczyn 3:0 (25:16, 25:19, 25:18)
Lotnik Łęczyca – Trefl II Gdańsk 3:0 (25:18, 25:18, 25:18)
Konspol Słupca – Stoczniowiec Politechnika Gdańska 3:2 (22:25, 24:26, 25:23, 25:20, 15:10)