10.01.2024 22:34:22

Ławeczkowcy z punktami, Świtała z bramkami

W meczu 7. kolejki III ligi futsalu Ławeczkowcy wygrali we własnej hali w Juniorem Hurtap Łęczyca 4:3. Bohaterem spotkania został zdobywca hattricka Łukasz Świtała. Dla drużyny z Sieradza to drugie zwycięstwo z rzędu.

Po pierwszej połowie Ławeczkowcy prowadzili 3:1. Dwie bramki zdobył Świtała, a na listę strzelców wpisał się też Łukasz Mitek. Tuż po przerwie w słupek trafił Maciej Maciejewski. Ławeczkowcy nacierali i przyniosło to kolejną bramkę. Ponownie strzelił Świtała, który tym samym skompletował hattricka. To jego kolejny bardzo dobry mecz. W poprzednim spotkaniu zdobył cztery bramki przeciwko Rekordowi Brzeziny.

Goście nie pozostali dłużni i już dwie minuty później zdobyli kolejnego gola. Gospodarze mieli okazje, by podwyższyć prowadzenie. Strzał Adriana Sroczyńskiego trafił jednak w słupek. Pod koniec spotkania to Hurtap zaczął nadawać ton rywalizacji. Przyjezdni zdobyli gola kontaktowego i od tego momentu zaczęli napierać na sieradzan. W ostatniej minucie znakomicie bronił Błażej Piechówka, który uratował swoją drużynę przed remisem.

Wyjściowy skład Ławeczkowców: Piechówka, Woźniak, Kobierski, Mitek, Świtała
Rezerwowi: Jarecki, Chlebicz, Sobczak, Marek, Szumicki, Sroczyński, Rozmarynowski, Maciejewski, Haza