11.11.2023 17:12:26

Biegli dla Niepodległej

Ponad 100 zawodników wzięło udział w IX Powiatowym Biegu Niepodległości Zduńska Wola – Strońsko. Trasa liczyła około 10,5 kilometra.

Najszybszy okazał się Mateusz Juchner. Reprezentant Żegliny Sieradz miał na mecie czas 34:49. Drugi był Mateusz Krajda (35:42), a trzeci Piotr Gadułka (37:37). Wśród kobiet zwyciężyła Monika Pyda (46:12). Na podium stały też: Paulina Karwasz (47:26) i Sławomira Marczak (47:52).

Do mety dobiegło 131 zawodników. Wcześniej odbył się bieg dla dzieci na dystansie około 400 metrów. Organizatorem zawodów był Rajsport Active.

Zawodnicy z naszego regionu startowali też w Biegu Niepodległości w Turku. Wśród kobiet zwyciężyła zduńskowolanka Martyna Wychowałek (36:51). W kategorii M70 wygrał reprezentant Żegliny Sieradz Wojciech Piekarczyk (44:21). Trzecie miejsce w kategorii M40 zajął inny zawodnik Żegliny Sylwester Rębacz (37:26).