28.10.2023 16:02:05

Warta wygrywa i opuszcza strefę spadkową

Po sześciu ligowych porażkach z rzędu Warta Sieradz w końcu odniosła zwycięstwo. Na swoim stadionie wygrała z Pelikanem Łowicz 2:0 i awansowała w tabeli z 17. na 15. miejsce.

Gospodarze nie wystraszyli się faworyzowanego rywala i od początku zaczęli przeważać na boisku. Przełożyło się to w końcu na gola, którego w 25 minucie zdobył Jakub Piela. Strzałem z półwoleja pokonał byłego bramkarza Warty, Mateusza Wlazłowskiego.

W drugiej połowie to znów Warta była skuteczniejsza. W 64 minucie Szymon Pietrzak wykonywał rzut rożny, a po jego dośrodkowaniu gola po uderzeniu głową zdobył Krystian Adamiak. Biało-Zieloni chcieli pójść za ciosem i chwilę później w słupek trafił Mateusz Lis. Od 79 minuty Warta grała jeszcze w przewadze. Czerwoną kartkę otrzymał kapitan Pelikana Eryk Woliński.

Był to drugi mecz pod wodzą trenera Krzysztofa Orzeszka i pierwszy przed własną publicznością. Na ligowe zwycięstwo Warta czekała od 9 września. Z kolei Pelikan był niepokonany od dziewięciu spotkań. Aktualnie sieradzanie są w tabeli tuż nad strefą spadkową.

Warta Sieradz – Pelikan Łowicz 2:0 (1:0)
1:0 – Jakub Piela (25’)
2:0 – Krystian Adamiak (64’)

Skład Warty: Ludwikowski – Adamiak, Koncewicz-Żyłka, Filipiak (ż) (60’ Mielczarek), Kraśniewski (ż), Lis – Pietrzak (73’ Borcuch), Koreeda, Maćczak, Piela (82’ Czyżewski) – Kręcichwost