Pikling śni, czyli spotkanie z poezją
We wtorek 24 października o godz. 18:00 Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu i Stowarzyszenie Kreatywny Sieradz zapraszają na promocję tomiku wierszy Magdaleny Olejnik "Pikling śni".
Magdalena Olejnik to sieradzanka przez zasiedzenie, kielczanka z urodzenia, podróżniczka i poszukiwaczka wrażeń. Lubi przebywać w towarzystwie poetów i ludzi sztuki, choć siebie nie nazywa poetką. Jest członkinią Grupy Poetyckiej DESANT. Pisze od kilku lat, mimo to nie wydała jeszcze książki. Jej wiersze ukazały się w antologiach: "Metafora współczesności", "Poezja z natury" i "Odeszli". Można je przeczytać również na kartkach wydawanych na Mikołajki Poetyckie. Wśród zdobiących je obrazów są również te autorstwa Magdy. Jej wiersze zdobywały nagrody i wyróżnienia w konkursach poetyckich między innymi podczas Festiwalu Wandy Karczewskiej w Kaliszu, Wierszotorówki w Sochaczewie, czy Ogólnopolskiego Festiwalu Noc Poezji i Muzyki w Sieradzu.
Tak to spotkanie zapowiada Joanna Chachuła z PBP w Sieradzu, która redagowała ten tomik:
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
26.06.2026 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
26.06.2026 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Wczoraj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Komentarze