18.09.2023 16:32:27

Finał Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski w Sieradzu

Na stadionie MOSiR-u Sieradz kończy się pierwszy dzień zmagań w ramach Finału Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski. Zawody będą kontynuowane jutro.

(fot. Facebook: MOSiR Sieradz)

Wśród startujących są medaliści Igrzysk Paraolimpijskich, a także paralekkoatletycznych mistrzostw świata. Nie zabrakło Róży Kozakowskiej. Zawodniczka urodzona w Zduńskiej Woli, która dwa lata temu zdobyła złoty i srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio wygrała konkurs rzutu maczugą i wynikiem 29.84 m poprawiła własny rekord świata. W tym roku Kozakowska została też mistrzynią świata.

Inną gwiazdą zawodów była Lucyna Kornobys ze Startu Wrocław. Zawodniczka, która ma w dorobku dwa srebrne medale paraolimpijskie w pchnięciu kulą, a także złoty medal mistrzostw świata wygrała konkurs rzutu dyskiem i także poprawiła rekord globu - 20.93 m.

Oprócz konkursu rzutu dyskiem odbyły się też konkursy: pchnięcia kulą, rzutu maczugą, skoku w dal, skoku wzwyż oraz biegi na 100 m, 400 m i 1500 m.

Jutrzejsze zawody rozpoczną się o 9:30 i potrwają do 12:00. Odbędą się następujące konkurencje: 200 m, 5000 m i rzut oszczepem.

Organizatorem zawodów jest Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”.