26.03.2023 16:31:27

Jan Przyrowski na podium mistrzostw Europy!

Kolejny znakomity start Jana Przyrowskiego. Kierowca z Rossoszycy zajął 2. miejsce w 1. rundzie kartingowych mistrzostw Europy w Walencji. Do końca cyklu pozostały trzy wyścigi.

(fot. Facebook: Jan Przyrowski)

Przyrowski po raz pierwszy startował w kategorii seniorów. Rok temu jako junior zdobył brązowy medal mistrzostw świata, a także został wicemistrzem Europy.

Teraz w starszej grupie wiekowej spisuje się równie znakomicie. Zawodnik zespołu Tony Kart zajął w Walencji drugie miejsce. Wygrał Brytyjczyk Joe Turney, który jest wicemistrzem świata z 2020 roku, a także dwukrotnym brązowym medalistą mistrzostw Europy (2020 i 2022 rok). Trzeci był Holender Rene Lammers.

Przyrowski z bardzo dobrej strony prezentował się już w wyścigach eliminacyjnych. Do niedzielnego finału awansował z czwartym wynikiem.

Kolejne rundy mistrzostw Europy odbędą się w: Trzyńcu (18-21 maja), Rødby (15-18 czerwca) i Cremonie (27-30 lipca).