30.07.2022 20:47:13 (Aktualizacja: 31.07.2022 20:55:31)

Wychowankowie PARK-u z medalami młodzieżowych mistrzostw Polski

W Poznaniu zakończyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Tomasz Ratajczyk (AZS AWF Warszawa) zajął 2. miejsce w konkursie rzutu młotem. W tej samej konkurencji brązowy medal wśród kobiet zdobyła Karolina Bomba (Skra Warszawa). Adam Łukomski (AZS AWF Wrocław) wraz z kolegami z klubu wywalczył złoto w sztafecie 4x100 m, a ponadto był dwukrotnie czwarty na 100 m i 200 m. Cała trójka rozpoczynała karierę w PARK-u Zduńska Wola.

(fot. Adam Łukomski)

Ratajczyk w najlepszej, ostatniej próbie rzucił młotem na odległość 68.53 m. Do rekordu życiowego nieco zabrakło. W czerwcu Ratajczyk osiągnął wynik 71.32 m. Wygrał największy rywal Tomka, czyli Dawid Piłat. Poprawił życiówkę wynikiem 72.45 m. Podium uzupełnił Adam Ziółkowski (66.91 m). Na 10. miejscu był Kacper Rybczyński z MKS-u Zduńska Wola, który rzucił 41.75 m.

Ratajczyk ma w dorobku osiem medali mistrzostw Polski. Dwa złota wywalczył jako młodzik, wygrywał też w kategorii juniora młodszego i juniora. Ma też srebrne medale jako młodzik (w pchnięciu kulą), junior młodszy, junior i teraz jako młodzieżowiec. W tym roku na mistrzostwach Polski seniorów zajął 4. miejsce. Największym sukcesem Ratajczyka pozostaje jednak brązowy medal mistrzostw Europy juniorów młodszych.

W finałowym konkursie rzutu młotem kobiet Bomba rzuciła 60.20 m. Bezkonkurencyjna była Ewa Różańska (66.89 m). Srebro powędrowało do Aleksandry Nowaczewskiej (61.20 m).

Zduńskowolanka zdobyła do tej pory pięć medali mistrzostw Polski. Dwa złote jako młodziczka i juniorka. Dwa srebrne w kategorii junior młodszy i junior i teraz brązowy wśród młodzieżowców.

Niewiele do medalu zabrakło Łukomskiemu. W eliminacjach biegu na 100 m sprinter ze Zduńskiej Woli pobiegł w czasie 10.55 s. Do finału dostał się z trzecim rezultatem. W decydującym biegu był już jednak czwarty z wynikiem 10.62. Wygrał Łukasz Żok (10.53 s.) przed Albertem Komańskim (10.54 s.) i Patrykiem Wykrotą (10.58 s.). W eliminacjach biegu na 100 m wystartował też Jarosław Gołąb z klubu LKS MOSiR Sieradz. Czas 10.84 s. dał mu 13. miejsce. Na 200 m Łukomski poprawił rekord życiowy wynikiem 21.13 s. Znów musiał uznać wyższość tej samej trójki. Wygrał Wykrota (20.74 s.) przed Komańskim (20.89 s.) i Żokiem (21.06 s.). Gołąb został sklasyfikowany na 17. miejscu z wynikiem 22.24 s. Łukomskiemu udało się zdobyć medal w sztafecie. Klub z Wrocławia pobiegł w czasie 40.72 s.

Występ z trójskoku i skoku w dal zaliczyła Katarzyna Wiśniewska. W tej pierwszej konkurencji zawodniczka MOSiR-u zajęła 10. miejsce z wynikiem 11.55 m. W skoku w dal była jedenasta. W najlepszej próbie skoczyła 5.21 m.

Na zdjęciu: Adam Łukomski (po lewej) i Tomasz Ratajczyk (po prawej)