26.07.2022 21:55:40

Wiktor Kruszwic wśród najlepszych w Europie

Wiktor Kruszwic (PARK Zduńska Wola) zajął 7. miejsce w konkursie rzutu młotem podczas Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Bańskiej Bystrzycy. Podopieczny trenera Tomasza Szewczyka poprawił rekord życiowy wynikiem 63.24 m.

(fot. Wiktor Kruszwic)

To był znakomity występ Kruszwica, który w aż czterech z sześciu prób rzucił dalej od dotychczasowego rekordu życiowego. Do Słowacji reprezentant PARK-u pojechał z wynikiem 60.19 m. Już w pierwszej serii finałowego konkursu ustanowił rekord życiowy 63.24 m. Raz rzucił też ponad 62 m i dwukrotnie przekroczył granicę 61 m.

Do podium zabrakło ponad sześciu metrów. Brązowy medal wywalczył Ilia Ciui z Mołdawii (69.33 m). Drugi był Fin Mico Lampinen (69.40 m). Ponad 70 m rzucił tylko zwycięzca Węgier Armin Szabados (72.64 m).

Wiktor Kruszwic to dwukrotny mistrz Polski młodzików. W tym roku zajął 6. miejsce na mistrzostwach kraju juniorów młodszych. Gdyby rzucił tak, jak w Bańskiej Bystrzycy to zdobyłby brązowy medal.

Kruszwic to nie pierwszy reprezentant PARK-u, który wystąpił na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. W 2017 roku Tomasz Ratajczyk zajął 4. miejsce z wynikiem 69.22 m.

Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy to najważniejsze na naszym kontynencie zawody dla młodych sportowców.