08.06.2022 22:34:40
Sieradz i Zduńska Wola

Derbowe zwycięstwo Warty

Na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli miejscowa Pogoń podejmowała piłkarzy Warty Sieradz w ramach 32. kolejki IV ligi. Po zaciętym i emocjonującym meczu, piłkarskie derby regionu zakończyły się zwycięstwem sieradzan 3:2.

Warta, która na trzy kolejki przed końcem rozgrywek IV ligi zapewniła sobie awans do III ligi, była faworytem tego spotkania i pokazały to pierwsze minuty spotkania. Kapitan biało-zielonych Wiktor Płaneta otworzył wynik meczu strzelając gola już w 3 minucie. Kolejną bramkę dla Warty, w 29 minucie, strzelił Kamil Pluta i choć Pogoń miała szansę na strzelenie bramki kontaktowej, to zduńskowolanie zeszli na przerwę z dwubramkową stratą. Po rozpoczęciu drugiej połowy Pogoń zaczęła odrabiać straty. W 58 minucie piłkę do bramki gości wepchnął Łukasz Rakowski, co dodało wiatru w skrzydła zduńskowolanom, którzy mieli nawet szanse na doprowadzenie do remisu, jednak w 72 minucie wyniki dla Warty podwyższył Michał Lewandowski. Pogoń walczyła dalej i choć kilka minut później Aleksander Majerz pokonał bramkarza sieradzan, to mimo zaciętej walki do ostatniego gwizdka, gospodarze przegrali u siebie z Wartą 2:3. Był to 25. mecz tych drużyn od sezonu 2000/2001. Pogoń na derbowe zwycięstwo czeka od 2007 roku.

- Pogoń jest w dole tabeli, a my mamy lidera i już zapewniony awans do III ligi, natomiast derby rządzą się swoimi prawami, to są zupełnie inne mecze. Oni walczyli jak mogli, my później trochę przystosowaliśmy się do ich grania, nie wykorzystaliśmy też swoich sytuacji, które mieliśmy. W drugiej połowie pozwoliliśmy im na trochę więcej i było nerwowo, ale na szczęście wygraliśmy. Fajnie dla kibiców i dla nas, bo chcemy wygrać wszystkie mecze do końca rozgrywek w tym sezonie - komentuje kapitan Warty Wiktor Płaneta.

Pogoń Zduńska Wola – Warta Sieradz 2:3 (0:2)

0:1 – Wiktor Płaneta (3’)
0:2 – Kamil Pluta (29')
1:2 – Łukasz Rakowski (58')
1:3 – Michał Lewandowski (72')
2:3 – Aleksander Majerz (78')

Skład Pogoni: Kowalczyk, Porada, Kubiak - Wolny, Pestka – Mirowski, Rakowski - Chmielewski, Idzikowski, Pawlak, Budka, Wroński – Majerz, Woźniak (ż), Sławiński

Skład Warty: Miazek, Adamiak (ż) - Błoch, Pluta, Płaneta, Stolarczyk - Sosnowski, Mielczarek, Filipiak, Kępczyński, Lewandowski, Piela - Białousko, Głowacki - Bociek

W najbliższą sobotę, 11 czerwca, w ramach 33. kolejki IV ligi Warta Sieradz zagra na wyjeździe z Orkanem Buczek, a Pogoń Zduńska Wola z LKS-em Kwiatkowice. Początek obu spotkań o godz. 17:00.