15.05.2022 18:22:53

Trzy bramki na dzień dobry

Piłkarki Pogoni Zduńska Wola przegrały przed własną publicznością z Respektem Myślenice 2:5. W nieco ponad 20 minut rywalki strzeliły aż trzy gole. Do końca sezonu pozostały dwa spotkania.

Od początku mecz nie układał się korzystnie dla gospodyń. Przy stanie 0:3 piękną bramkę zdobyła Justyna Kubik. Otrzymała dośrodkowanie z rzutu wolnego i uderzyła z woleja pod poprzeczkę. Jeszcze w pierwszej połowie Respekt zdobył czwartego gola. Po zmianie stron padły dwie bramki. Najpierw trafiły zawodniczki gości, a potem gola dla Pogoni znów strzeliła Kubik. Atakująca ponownie popisała się bramką wyjątkowej urody. Tym razem Kubik strzeliła z dystansu, nie dając żadnych szans bramkarce rywali. Pogoń nie wygrała czternastu ostatnich spotkań, mimo to jest pewna utrzymania.

Skład Pogoni: Rogowska – W. Szymczak (46’ Karpińska), Bartczak, Piekarska, Sobczak - Bergier, Groberek, Torzewska, Twardowska - M. Szymczak, Kubik

11. KSP Kielce: 7

Następnym rywalem piłkarek ze Zduńskiej Woli będzie Unia Lublin. To spotkanie odbędzie się na wyjeździe.