11.05.2022 20:09:08
Sieradz i Zduńska Wola

Ligowa środa

Za nami mecze 27. kolejki piłkarskiej IV ligi. Warta Sieradz wygrała u siebie z Borutą Zgierz 4:1, a Pogoń Zduńska Wola na wyjeździe zremisowała ze Skalnikiem Sulejów 1:1.

Warta objęła prowadzenie po bramce samobójczej. Jakub Piela uderzył w stronę bramki, Maciej Kowalczyk chciał interweniować, ale zrobił to na tyle nieudolnie, że sam umieścił piłkę w siatce. Chwilę później dynamicznie lewym skrzydłem poszedł Piotr Mielczarek. Minął obrońców Boruty i uderzył z ostrego kąta. Tym razem na posterunku był jednak bramkarz ze Zgierza. W 23 minucie Mielczarek został sfaulowany w polu karnym. Sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Krystian Stolarczyk. Z kolejnego trafienia cieszyli się już piłkarze gości. Zawodnik Boruty dośrodkował z prawej strony, doszło do małego zamieszania i niedokładności w polu karnym, co wykorzystał Krystian Ślęzak. Zawodnik Boruty wślizgiem umieścił piłkę w bramce. Przed przerwą doskonałą okazję, by podwyższyć wynik spotkania miał Damian Głowacki. Otrzymał dokładne podanie na głowę i uderzył nieznacznie obok bramki.

Początek drugiej połowy rozstrzygał się przede wszystkim w środku pola. W końcu jednak padły bramki. W 62 minucie Wiktor Płaneta wykorzystał błąd obrony i precyzyjnie przymierzył w dolny róg bramki. Dla najlepszego strzelca Warty było to 15 trafienie w tym sezonie. Kolejnego gola zdobył Damian Głowacki, który ustalił wynik spotkania na 4:1.

Warta Sieradz – Boruta Zgierz 4:1 (2:1)
1:0 – Maciej Kowalczyk (bramka samobójcza – 16’)
2:0 – Krystian Stolarczyk (23’)
2:1 – Krystian Ślęzak (34’)
3:1 – Wiktor Płaneta (62’)
4:1 – Damian Głowacki (70’)

Skład Warty: Miazek – Adamiak, Stolarczyk, Filipiak (46’ Radzio), Głowacki (80’ Brochocki) – Mielczarek (ż), Chojecki, Kępczyński, Lewandowski – Piela (74’ Białousko), Płaneta (83’ Pluta)

Tak udanego spotkania nie miała Pogoń. Skalnik objął prowadzenie w 20 minucie. Po podaniu Macieja Witczaka do bramki trafił Mateusz Śliwka. Zduńskowolanie zdołali jednak zdobyć punkt. Bramkę na wagę remisu strzelił Mikael Idzikowski .

Skalnik Sulejów – Pogoń Zduńska Wola 1:1 (1:0)
1:0 – Mateusz Śliwka (20’)
1:1 – Mikael Idzikowski (57’)