07.05.2022 20:35:59
Sieradz i Zduńska Wola

Gra się do końca

Warta Sieradz wygrała na wyjeździe ze Stalą Głowno 2:1 w meczu 26. kolejki IV ligi. Dopiero w 94 minucie sieradzanie zdobyli zwycięską bramkę. Z kolei Pogoń Zduńska Wola na swoim stadionie zremisowała z drużyną KS Paradyż 2:2. Ostatni gol dla Pogoni również padł pod koniec spotkania.

Warta trafiła do siatki w 23 minucie. Do bramki trafił Wiktor Płaneta, ale jak się okazało był na pozycji spalonej. Kilka minut później to gospodarze pokonali bramkarza rywali, jednak tym razem nie było spalonego. Gola po uderzeniu głową zdobył Eryk Lebioda.

Sieradzanie wyrównali dopiero po przerwie. Bramkę z główki zdobył Mikołaj Bociek, a asystował mu Adrian Filipiak. Przez długi czas utrzymywał się wynik 1:1. Wydawało się, że Warta pierwszy raz w tej rundzie straci punkty. Bohaterem został jednak Jakub Piela. W doliczonym czasie gry uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

To już drugi taki mecz w tym roku, w którym Warta dopiero w końcówce odnosi zwycięstwo. Niecały miesiąc temu z Andrespolią Wiśniowa Góra Biało-Zieloni  aż do 87 minuty przegrywali 0:1, by ostatecznie zwyciężyć 2:1.

Stal Głowno – Warta Sieradz 1:2 (1:0)
1:0 – Eryk Lebioda (30’)
1:1 – Mikołaj Bociek (52’)
1:2 – Jakub Piela (90+4’)

Skład Warty: Miazek – Bociek, Stolarczyk (68’ Chojecki - ż), Głowacki, Filipiak – Kępczyński, Lewandowski, Piela (ż), Białousko (53’ Mielczarek) – Pluta (46’ Radzio), Płaneta

W Zduńskiej Woli odbył się mecz drużyn, które są tuż nad strefą spadkową. W 25 minucie Pogoń przegrywała 0:1. Bramkę z rzutu karnego zdobył Wojciech Tyczyński. Przed przerwą wyrównał jeszcze Adrian Budka, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie. W 65 minucie goście znów wyszli na prowadzenie. Na szczęście dla Pogoni w 90 minucie gola dającego remis zdobył Łukasz Rakowski.

Pogoń Zduńska Wola – KS Paradyż 2:2 (1:1)
0:1 – Wojciech Tyczyński (25’)
1:1 – Adrian Budka (41’)
1:2 – Adam Kowalczyk (65’)
2:2 – Łukasz Rakowski (90’)

Skład Pogoni: Chruściel – Porada, Budka (85’ Chmielewski), Bartos, Wroński – Kubiak (73’ Woźniak), Pestka, Majerz (55’ Mirowski), Idzikowski – Rakowski, Pawlak

18. Prosna Wieruszów: 13

Następna kolejka odbędzie się już w środę. Warta u siebie zagra z Borutą Zgierz, a Pogoń na wyjeździe ze Skalnikiem Sulejów.

Komentarzy: 25

wiwus 10.05.2022 19:42:28
Tłumów na meczach drugiej drużyny nie ma. Nie widzę sensu wpychania na siłę słabych zawodników do pierwszej drużyny. Płaczą jedynie ojcowie słabych zawodników którzy myślą, że ich syn to drugi Lewandowski bo w młodzikach jechał za innymi juniorami. Wtedy przychodzi taka 4 liga i synalek nie wie co się dzieje bo różnica między piłką seniorską a juniorami jest ogromna. Kto tego nie rozumie ten głosuje na konfederację.
Stary trener 10.05.2022 13:47:00
Trenerzy mają płacone za to....Za darmo nie trenują....
... 09.05.2022 20:03:31
I jeszcze w gestii wyjaśnień rodzice dzieci nie płacą na pierwszą drużynę tylko na Akademie. Piszą Ci co tylko krytykują a nigdy w niczym nie uczestniczyli. Sędziowie, opieka medyczna, autobusy na wyjazdy nie są za darmo. Trenerzy nie przychodzą dla samej przyjemności. Pozdrawiam
... 09.05.2022 20:00:58
Jakby młodzież była aż taka słaba nie byłaby na drugim w okręgówce. Chyba nigdy nie byłeś na meczu drugiej drużyny. Która składa się bez 3 zawodników z samych młodzików 2003,2004,2005 i nawet 2006. To co napisał kolo ma sens bo pisze o dawaniu szansy pojedynczym chłopakom. Wiadomo że cała drużyną z Sieradza i tak młodymi chłopakami nie zrobimy awansu. Musi być doświadczenie z młodym narybkiem. Ale w obecnej sytuacji jak grają Ci młodzi jest ku temu jakas szansa. Ja bym chciał zobaczyć sąsiada czy syna kolegi a nie tylko kogoś w barwach kogo nie znam. Nie jest to ekstraklasa czy pierwsza liga. Nie jestemy wielkim klubem,tylko miejscowym z tradycją, historia, fajnym stadionem i fajnymi ludźmi właśnie z Sieradza.
Kibic 09.05.2022 13:16:40
Pop na trenera naszą klasę wydaje na prawo i lewo nie swoją a naszą dla rudych lisów nie z Sieradza.Wstyd
Tomasz 09.05.2022 10:19:54
Rodzice płacą na wypłaty dla gwiazd armii zaciężnej...W razie kontuzji dziecka klub ma wszystko gdzieś...Wstyd i hańba!!!!!
Kibic Sieradzkiej Warty 09.05.2022 08:10:20
Gadanie o tym, że Warta ma grać chłopakami tylko z Sieradza to komentarze głównie od ludzi ze Zduńskiej którzy przemawiają zazdrością , że u nas jest jakiś pomysł na to, pieniędze i ambicje na granie we wyższej lidzie, czy w 3 lidze pójdzie kto to wie.. Czas pokaże.. Ale trzeba wierzyć że to wszystko jest robione po coś i w końcu będziemy cieszyć oko na meczach z lepszymi drużynami a Warta będzie grała piękną piłkę! Psy szczekają karawana jedzie dalej! Tylko WARTA nasz KS!
Joker 09.05.2022 05:18:49
Podajcie nazwiska chłopaków którzy się nadają na grę w lll ludzie albo zrobią awans z lV ligi.
Kibic 09.05.2022 00:22:43
To jest najlepszy Zarząd w historii tego klubu i robi doskonałą robotę. Mam nadzieję, że będzie tak długo. Po treści tych ostatnich wpisów widać jednak, że niektórym nie zależy na wynikach sportowych, tylko na ich własnych ambicjach. Nie trudno się domyśleć o jaką grupę chodzi. .
Kibic do kibica- poznaj inny punkt widzenia 08.05.2022 22:44:15
A wiesz ile kasy wypływa z twoich i naszych podatków na finansowanie najemnych gwiazdowów? Podatki z ich pensji tez nie trafiają do sieradzkich samorzadów lecz tam gdzie gwiazdy mieszkają. Tym samym - rodzice malutkich chłopaków stawiajacych pierwsze kroki na boisku sa zmuszeni finansować ich naukę gry,pokrywać wiele kosztów. I to wszystko tylko dlatego ,aby pierwsza druzyna awansowała wyżej i jeszcze więcej kosztowała. A na stadion przyjdzie wtedy około 25 osób więcej. I ty to chcesz nazwać przełomem kosmicznym wyczynu finansowo- sportowego? W/g mnie - wolałbym ,aby dać tym sieradzkim chłopakom na ich zabawę w piłkę niż najemnym piłkarzom. A Wartę szanuję niezależnie od tego czy bedzie grać w trzeciej czy czwartej lidze. Jako sieradzanin - wolę wspierać i płacić swoje podatki dla sieradzan.
? 08.05.2022 22:38:04
Mitek to już zakończył Karierę czy jakaś kontuzja? a może po prostu za słaby na skład?
kolo 08.05.2022 20:40:17
Mamy chłopaków i na pewno zagrają tylko niech w końcu dają im szanse. Tylko polityka taka ze lepiej niech zagra z zaciągu bo jak wychowankiem i coś nie wyjdzie to trenerowi się dostanie bo cel jest jasny. 3 liga. Pojedyncze osoby powinny dostawać szanse! Kibice na trybunach by odmlodnieli bo nie długo to autobusem z DPSu będą przyjeżdżać najbardziej zatwardziali a młodsi pojadą na inną ligę. Rodzice chłopców powinni się też utożsamiac z klubem ale są całkowicie odstawieni na boczny tor. Słaba polityka zarządzających. Jak to się mówi :miejmy nadzieję że będzie lepiej a zarząd pójdzie po rozum do głowy!
Kibic 08.05.2022 18:19:21
Jak się gra swoimi chłopakami, to się osiąga takie wyniki jak Pogoń. Żaden klub jeszcze grając wychowankami nie osiągnął nic szczególnego. Ci, co tak krzyczą, to albo nierozumieja, albo zazdroszczą.
Samuraj 08.05.2022 16:53:14
Warta jak wygra z Boruta i jakimś znowu cudem trzy następne mecze z najsłabszymi drużynami to na 4 kolejki przed końcem może już być 3 lidze. Słabo to widzę bo Warta gra ostatnio beznadziejne. Ratują nas przypadkowe strzały z daleka!
Do Weberlandia 08.05.2022 16:43:03
I całe życie będzie walczyć o utrzymanie albo w okręgówce o awans.
123 08.05.2022 14:50:07
Widzew zremisował z Borutą więc Warta ma 10 pkt przewagi. 24 pkt do zdobycia i 8 meczów do rozegrania. Pod koniec rundy i sezonu mecze będą za 6 pkt. Trzeba cisnąć do samego końca.
Weberlandia 08.05.2022 11:53:04
Bravo pogoń za walkę do końca...podoba mi się to że u nas grają chłopaki miejscowe a nie zaciąg który tylko żeruje a po sezonie uciekają...
Do Agaton 08.05.2022 10:55:53
Widzisz w Sieradzu jest taka młodzież, że nadaje się na okręgówke.
Sławek 08.05.2022 06:17:51
Męczą się strasznie te gwiazdorzy..W 3 lidze będzie szybsza gra to odpadną w przedbiegach...W lidze wiejsko-miejskiej jeszcze nadążają,spotkanie ze ścianą umiejętności będzie wyżej....
Do Qaz 08.05.2022 03:46:15
Słabo..to jest przegrywać 1-4 bez odbioru
Agaton 08.05.2022 01:12:50
Cały skald Warty to powinny być tylko chłopaki z Sieradza. TYLKO. Kto nie mieszka w granicach miasta niech sobie gra u siebie na wsi. Koniec z zaciągiem z innych drużyn. W ten sposób grając zdolna młodzieżą, Warta będzie zawsze silna
kibic 08.05.2022 00:22:58
Miejmy nadzieję że dechu nie braknie w samej końcówce.
rambo 07.05.2022 23:12:30
Brawo Warta lecimy dalej po 3 lige !!!
tygrys 07.05.2022 23:02:09
Brawo warta
Qaz 07.05.2022 20:41:02
Wygrywać mecze ze słabymi drużynami w końcówce to trochę słabo.

W niedzielę odbędzie się wyścig kolarski Gatta Prestige Race. Trasa przebiegać będzie przez Zduńską Wolą, Marzynek, Ptaszkowice, Pstrokonie, Zapolice, Strońsko i Beleń. Uwaga kierowcy! W związku z organizacją imprezy wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

3

"Lepsze jutro" to projekt, jaki ma pomóc stanąć na nogi zduńskowolanom zagrożonym ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pozyskał na to zadanie prawie 1,3 mln zł z unijnej dotacji.

0

Ogólnokształcące Liceum Katolickie w Sieradzu zaprasza w poniedziałek 29 kwietnia na dzień otwarty. Z ofertą szkoły, mającej siedzibę przy ul. Krakowskie Przedmieście 123a w tym mieście, można będzie się zapoznać między godz. 9:00 a 13:00.