25.04.2022 11:58:13

Justyna Komza wicemistrzynią Polski w zapasach!

Wielki sukces zawodniczki klubu UKS Włyń. Justyna Komza zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski juniorek w zapasach. Blisko podium w kategorii młodzieżowców była też Karolina Marczak. Trenerem zawodniczek jest Paweł Pawełczyk.

(fot. Facebook: Paweł Pawełczyk)

Mistrzostwa odbywały się w Pelplinie. Komza startowała w kategorii wagowej do 55 kg i w walce o złoto przegrała z Anastasiią Lebedievą (MKS Cement-Gryf Chełm). Podium uzupełniły Weronika Skóra (LKS Znicz Chęciny) i Olimpia Łosyk (MULKS Junior Dzierżoniów).

Dla Justyny to pierwszy medal mistrzostw Polski w zapasach. W poprzednich dwóch latach plasowała się na 5. miejscu. Ten rok jest znakomity dla zawodniczki z Włynia. Oprócz sukcesów w zapasach odniosła też bardzo duże osiągnięcia w sumo. W tej dyscyplinie została mistrzynią Polski juniorek, a także wywalczyła trzy srebrne medale (U21, U23, seniorki). Z koleżankami z klubu była też druga w rywalizacji drużynowej.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się też Marczak. Podopieczna trenera Pawełczyka przegrała walkę o brązowy medal i została sklasyfikowana na 5. miejscu.

Zarówno Komza, jak i Marczak będą w tym roku startować na mistrzostwach Europy w sumo. W Tallinnie w kategorii juniorek wystartuje Komza, natomiast w Krotoszynie odbędą się mistrzostwa Europy U21, U23 i seniorek. Tam wystąpią obie zawodniczki klubu UKS Włyń.