23.04.2022 17:57:45

Młodzież ratuje Pogoń

Wojciech Pawlak bohaterem Pogoni Zduńska Wola. Niespełna 17-letni zawodnik strzelił hattricka i poprowadził swoją drużyną do zwycięstwa 4:1 nad Prosną Wieruszów.

Dla obu drużyn był to ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w IV lidze. Prosna zamyka ligową tabelę, ale ostatnie wyniki Pogoni wskazywały na to, że może być to wyrównane spotkanie. Pierwsi do siatki trafili gospodarze ze Zduńskiej Woli. Gola zdobył Pawlak. W pierwszej połowie goście wyrównali za sprawą Damiana Wiśniewskiego. Po zmianie stroń Pawlak znów dał się we znaki rywalom. Bramkę na 2:1 strzelił w 64 minucie. Potem Prosna miała okazję, by wyrównać. Strzał z bliskiej odległości obronił jednak Krzysztof Chruściel. W 73 minucie Pawlak trafił z powietrza i było już 3:1. Ostatniego gola zdobył Artur Wolny, dla którego było to pierwsze trafienie po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją.

Pogoń Zduńska Wola – Prosna Wieruszów 4:1 (1:1)
1:0 – Wojciech Pawlak (14’)
1:1 – Damian Wiśniewski (33’)
2:1 – Wojciech Pawlak (64’)
3:1 – Wojciech Pawlak (73’)
4:1 – Artur Wolny (90’)

Skład Pogoni: Chruściel – Porada, Pestka, Budka, Mirowski (73’ Wolny) – Woźniak, Chmielewski (46’ Bartos), Majerz, Idzikowski – Sławiński, Pawlak

W następnym meczu Pogoń zagra na wyjeździe z Omegą Kleszczów.